حمایت حزب جمعیت اسلامی افغانستان از معترضان در فاریاب

به گزارش زعفران، درحالی که تظاهرات مردم فاریاب علیه والی معین شده توسط دولت افغانستان در دهمین روز نیز ادامه دارد، گزارش ها حاکی از پیوستن طرفداران حزب جمعیت اسلامی این کشور به معترضان خبر می دهند.

حمایت حزب جمعیت اسلامی افغانستان از معترضان در فاریاب

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، تظاهرات علیه انتصاب داود لغمانی توسط رئیس جمهور افغانستان به عنوان والی جدید فاریاب در دهمین روز همچنان ادامه دارد، گزارش ها حاکی از آن است که طرفداران حزب جمعیت اسلامی افغانستان نیز به معترضان پیوسته اند.

احسان الله قوانچ دبیر بخش جوانان حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان درباره ادامه تظاهرات در فاریاب گفت: مردم خواهان برکناری والی معرفی شده از سوی دولت هستند و امروز بار دیگر تاکید می نمایند که والی باید مطابق خواست مردم معین گردد.

وی همچنین در گفت وگو با آوا تاکید نمود که تظاهرات گسترده در فاریاب تا زمان برکناری معین شده توسط اشرف غنی ادامه خواهد یافت.

این در حالی است در میان تظاهرنمایندگان پرچم طرفداران صلاح الدین ربانی رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان و احمد ولی مسعود نیز دیده می گردد، قوانچ گفت که طرفداران حزب جمعیت نیز از روز دوم تظاهرات در کنار دیگر تظاهرنمایندگان حضور داشته اند.

این عضو حزب جنبش در ادامه نیز گزارش ها درباره حضور والی جدید فاریاب در شهر میمنه را تکذیب کرد و گفت: تمام شهر در دست معترضان است و چادرها معترضان در مقابل ورودی ساختمان استانداری برپا است.

از سوی دیگر گفته می گردد که داود لغمانی والی جدید فاریاب به کابل فراخوانده شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 87

به "حمایت حزب جمعیت اسلامی افغانستان از معترضان در فاریاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت حزب جمعیت اسلامی افغانستان از معترضان در فاریاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید