روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است

به گزارش زعفران، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفت، روسیه بر این باور است که افغانستان باید یک دولت ائتلافی نو با حضور نمایندگان تمامی احزاب سیاسی از جمله طالبان ایجاد کند و این تنها راه برون رفت از بحران کنونی در این کشور محسوب می گردد.

روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی ادامه داد: تنها راه ممکن برای بن بست کنونی در افغانستان ایجاد چنین دولت ائتلافی است و تمامی گروه ها در افغانستان باید در این باره تبادل نظر نمایند. جامعه بین الملل باید در این زمینه مساعدت کند، اما تصمیم نهایی درباره شکل گیری و پارامتر های ساختار آینده قدرت بایستی به هر شکل به دست افغان ها باشد.

کابلوف بعلاوه گفت که تبادل نظر ها را می توان در پاییز امسال میلادی دوباره از سر گرفت.

در همین حال شورای امنیت روسیه امروز (آدینه) از تبادل نظری بین دبیر شورای امنیت این کشور با مشاور امنیت ملی افغانستان اطلاع داد.

شورای امنیت روسیه گفت، نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه و حمداله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان درباره اوضاع امنیتی در این کشور آسیایی در نتیجه خروج نیرو های خارجی از افغانستان تبادل نظر کردند.

در ادامه بیانیه شورای امنیت روسیه آمده است: پاتروشف و محب درباره اوضاع امنیتی در افغانستان در پی خروج نیرو های غربی از این کشور تبادل نظر کردند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا وعده داده که خروج نیرو های آمریکایی از افغانستان تا پیش از 11 سپتامبر امسال میلادی تکمیل می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 136

به "روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید