مگر لیست ناقص یارانه بگیران می تواند مرجع واکسیناسیون باشد؟

به گزارش زعفران، در حالی ستاد مقابله با کرونای استان تهران از سازمان هدفمندی یارانه ها خواسته تا اطلاعات گروه های سنی به ویژه افراد بالای 65 سال را جهت واکسیناسیون در اختیار آن ها قرار دهد که پاسخ سازمان هدفمندی به آن، منفی بوده است. اما جای سوال است چگونه لیستی که حدود هفت میلیون از جمعیت کشور در آن نیست، می تواند قابل استناد و تکمیل کننده اطلاعات باشد؟

مگر لیست ناقص یارانه بگیران می تواند مرجع واکسیناسیون باشد؟

به گزارش ایسنا، اخیرا زالی - رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران - اعلام نموده که طی نامه ای به سازمان هدفمندی یارانه ها از آن خواسته اند تا اطلاعات تمام گروه های سنی به ویژه افراد بالای 65 سال را در اختیارشان قرار دهند تا طبق آن لیست تمام افراد براساس گروه سنی و کد ملی مرتب سازی شوند تا دیگر حتی اگر نام کسی در سامانه سیب ثبت نشده باشد اطلاعات از این طریق به طور کامل در دسترس قرار بگیرد تا بتوانند واکسیناسیون را انجام دهند.

سازمان هدفمندی: ما هیچ مسئولیتی در این رابطه نداریم

اما این درخواست با واکنش سازمان هدفمندی یارانه ها همراه شده و این سازمان اعلام نموده که اطلاعات گروه های سنی مختلف که در نامه رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران ذکر شده صرفا مربوط به افراد سرپرست خانوار مشمول دریافت یارانه نقدی بوده و اگر قرار است جامعه هدف از گروه سنی بالای 65 سال شناسایی و مورد واکسیناسیون قرار گیرد، از مرجع رسمی یعنی اداره کل ثبت احوال استان باید پیگیری گردد.

سازمان هدفمندی یارانه ها همچنین تاکید نموده که مرجع رسمی اطلاعات درخواستی ستاد کرونا سازمان هدفمندی یارانه ها نیست و هیچ گونه مسئولیتی در قبال این ادعا ندارد.

تکلیف کسانی که یارانه نمی گیرند، چیست؟

در کنار آنچه سازمان هدفمندی یارانه ها به آن اشاره داشته موارد دیگری نیز در رابطه با درخواست ستاد کرونای استان تهران قابل تامل است.

این در حالی است که گرچه در لیست سازمان هدفمندی یارانه ها حدود 78 میلیون ایرانی قرار دارند، اما مجموع جمعیت ایران به بیش از 85 میلیون نفر می رسد؛ بنابراین این اختلاف حداقل هفت میلیون نفری که در لیست سازمان هدفمندی یارانه ها قرار ندارد را چطور ستاد مقابله با کرونا می خواهد از لیست سازمان هدفمندی یارانه ها شناسایی کند؟

مگر همه افراد بالای 65 ساله در لیست 78 میلیونی یارانه بگیر هستند؟

از سوی دیگر در حال حاضر در خصوص افراد بالای 65 سال چه تضمینی وجود دارد که تمامی این افراد در لیست سازمان هدفمندی یارانه ها و بین همین 78 میلیون یارانه بگیر قرار داشته باشند که از این طریق شناسایی شوند و مورد واکسیناسیون قرار گیرند؛ بنابراین با توجه به اینکه بار ها درخواست هایی برای ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی وجود داشته، نشان دهنده ناقص بودن لیست سازمان هدفمندی یارانه ها و عدم پوشش کامل جمعیتی و گروه های سنی است و نمی تواند برای واکسیناسیون لیستی قابل استناد باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 99

به "مگر لیست ناقص یارانه بگیران می تواند مرجع واکسیناسیون باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مگر لیست ناقص یارانه بگیران می تواند مرجع واکسیناسیون باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید