وحید یامین پور بله، پرسپولیس نه!

به گزارش زعفران، روز سه شنبه طرفداران پرسپولیس با تجمع مقابل وزارت ورزش نسبت به رفتار وزیر ورزش و جوانان نسبت به تیم محبوب شان اعتراض کردند. این اعتراض با حضور مجید صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس و صحبت با طرفداران معترض به انتها رسید، اما درخواست طرفداران سر جای خودش ماند. اینکه وزارت هرچه سریع تر تکلیف مدیرعامل و هیات مدیره باشگاه را معین کند.

وحید یامین پور بله، پرسپولیس نه!

بعد از تجمع، حمید سجادی وزیر ورزش در گفت وگویی با دوربین های تلویزیونی درباره شرایط باشگاه پرسپولیس و مدیریت آن گفت: طرفداران این تیم نگران نباشند، اینکه این تیم الان با سرپرست اداره می گردد، باور و اعتماد نمایند که هیچ فرقی ندارد و سرپرست فعلی همان اختیارات مدیرعامل را دارد. سجادی در تمام چند ماه گذشته همین جمله را مدام تکرار نموده است و به نظر می رسد تا چند وقت دیگر طرفداران شاهد تکرار این جمله خواهند بود.

14 شهریور بود که جعفر سمیعی مدیرعامل پرسپولیس کناره گیری کرد و مجید صدری به عنوان رییس هیات مدیره به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس منصوب شد با این امید که به زودی مدیرعامل تازه سرخ ها معرفی می گردد. این فرایند تا به امروز ادامه پیدا نموده است.

این تنها تعلل وزارت ورزش و در راس آن حمید سجادی به عنوان وزیر نیست. در کل به نظر می رسد وزارت ورزش علاقه زیادی به ایجاد تاخیر در انجام وظایفش دارد و این فقط مختص طرفداران پرسپولیس نیست. حمید سجادی از زمان رسیدن به وزارت نتوانست در خصوص پست معاونت قهرمانی تصمیم گیری کند و با وجود زاویه معین با مهدی علی نژاد معاون مسعود سلطانی فر با او به همکاری ادامه داد تا اینکه خود علی نژاد تصمیم گرفت از سمتش کناره گیری کند. حال از استعفای علی نژاد هم چهار روز می گذرد و خبری از انتصاب معاون تازه نیست. در حالی که هر روز مسابقات بازی های آسیایی نزدیک تر می گردد و بی سامان شدن معاون قهرمانی وزارت ورزش روی فرایند آماده سازی تیم های ورزشی تاثیر می گذارد.

وزارت ورزش در مساله ورود زنان به ورزشگاه هم تعلل می نماید و منتظر است که زمان مسائل را رفع کند. اخیرا گفته شده طرفداران باید یک ماه دیگر صبر نمایند تا سامانه ای برای بلیت فروشی راه اندازی گردد.

سجادی روز 13 آذر و هنگام تماشای دربی مرکز در خصوص ورود زنان به ورزشگاه گفته بود فعلا وقت تماشای مسابقه است و وقت این جور صحبت ها نیست و ما در حال آنالیز این موضوع هستیم. جالب اینکه همان مسابقه دربی به خاطر تاخیر وزیر ورزش در رسیدن به جایگاه ویژه به جای 16:15 ساعت 16:20 برگزار گردید!

دیگر تعلل وزارت ورزش و جوانان در حوزه خصوصی سازی سرخابی هاست. 13 شهریور امسال حمید سجادی در اولین وعده اش در رابطه با واگذاری دو باشگاه به بخش خصوصی، گفت که نهایتا تا 60 روز آینده این اتفاق محقق می گردد. از 13 آبان که موعد اعلام شده به وسیله وزیر است بیش از 30 روز دیگر گذشته و تازه حسین قربان زاده، رییس سازمان خصوصی سازی در خصوص آخرین شرایط خصوصی سازی دو باشگاه گفت که هنوز چالش های بسیاری وجود دارد.

وزیر ورزش و جوانان باید بداند این ها مسائلی نیست که با گذشت زمان رفع گردد و زمان خریدن کمکی به حل مسائل نمی نماید. اگر وزیر ورزش اصرار دارد مجید صدری همه اختیارات مدیرعاملی را دارد چرا او را به عنوان مدیرعامل معرفی نمی نماید تا مسائل رفع گردد و اگر قرار است شخص دیگری روی جایگاه مدیرعاملی سرخ ها بنشیند چرا این اتفاق نمی افتد؟

وزیر ورزش باید پاسخ بدهد که دقیقا منتظر چه چیزی است و هدفش از به وجود آوردن این همه حاشیه بی علت چیست؟ سجادی باید به همین شکل در خصوص معاونت قهرمانی هم شرح بدهد.

اینکه چطور ایشان وحید یامین پور مجری صداوسیما را در همان روز های اول بدون هیچ گونه رزومه معینی در حوزه معاونت جوانان به عنوان معاون وزیر منصوب کرد، اما در حوزه ورزش به جمع بندی نرسیده؟ اینکه از پشت گوش انداختن تصمیم ورود زنان به ورزشگاه چه سودی می برد و چرا با مقامات بالاتر از خودش در این زمینه مصاحبه نمی نماید؟ بعلاوه باید شرح بدهد که وعده 60 روزه اش برای خصوصی سازی سرخابی ها چرا محقق نشد و چرا اگر قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد زودتر اعلام نمی نماید؟

شاید بهتر باشد از فردا نام وزارت ورزش و جوانان را به وزارت تعلل و سکوت تغییر بدهند تا حداقل کارکردش برای همه معین گردد. تمام کاری که حمید سجادی از زمان نشستن به جایگاه وزارت انجام داده ورود به بحث تبلیغات محیطی باشگاه ها بوده و غیر از این به جز تبریک گفت موفقیت ورزشکاران یا بیانیه دادن به مناسبت رویداد های سیاسی، مذهبی کار دیگری انجام نداده است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 447

به "وحید یامین پور بله، پرسپولیس نه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحید یامین پور بله، پرسپولیس نه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید