سیستم نمسیس بازی سایه موردور به اسکایریم آمد

به گزارش زعفران، بازی اسکایریم (Skyrim) را می توان یکی از برترین عناوین نقش آفرینی تاریخ دانست. یکی از شاخصه های مهم این بازی توانایی شخصی سازی و اجرای ماد روی آن است. برای اسکایریم مادهای بسیار زیادی وجود داشته و به همین علت بازیکنان از تجربه این بازی خسته نخواهند شد. حال ماد تازه اسکایریم به این بازی سیستم کینه جویی (Nemesis) را اضافه خواهد نمود.

سیستم نمسیس بازی سایه موردور به اسکایریم آمد

به طور کلی در بازی ها کشتن دشمنان عواقبی را در پیش ندارد. در سال 2014 بازی سایه موردور (Shadow of Mordor) یک سیستم جالب را معرفی کرد. در این بازی اگر یک ارک (Orc) شما را می کشت، ارتقاء پیدا نموده و مقام بالاتری پیدا می کرد. حتی این موجود یک صفت جالب پیدا نموده و در جامعه بازی محبوب تر می شد. این سیستم باعث شد تا هوش مصنوعی بازی بسیار واقعی تر به نظر برسد.

حال تجربه سیستم کینه جویی در بازی اسکایریم هم ممکن شده است. با ماد کینه جویی شما می توانید به طور کامل این حالت را تجربه کنید. حال مبارزات شما باید بسیار هدفمند باشد به علت اینکه عواقب سنگینی را در پی خواهد داشت. نکته اینجاست که این سیستم برای تمام موجودات بازی وجود دارد. از اژدها گرفته تا مادکرب ها (Mudcrabs) همگی تحت تأثیر این سیستم قرار خواهند گرفت.

تفاوت اصلی بازی با نسخه اصلی این است که اگر شما در مبارزات شکست بخورید، کشته نمی شوید. بلکه تنها از هوش رفته و جایی دیگر دوباره بیدار خواهید شد. شما تمامی ابزار خود را از دست داده و امکان دارد تعدادی از توانایی های خاص خود را نیز نداشته باشید. حتی امکان دارد روی شما یک توانایی منفی (Debuff) هم وجود داشته باشد تا نسبت به قبل ضعیف تر بشوید. نکته جالب اینجاست که دشمن شما از قبل قوی تر شده و شکست دادن او نیز دشوارتر خواهد بود.

زمانی که شما بمیرید یک مأموریت نو خواهید داشت. نام این مأموریت نیز انتقام (Revenge) خواهد بود. اگر شما می خواهید این توانایی های منفی را حذف کنید، احتیاج خواهید داشت تا دشمن خود را از بین ببرید. پس اتمام این مأموریت برای پیشرفت راحت شما در بازی الزامی است.

نصب این ماد روی بازی اسکایریم خام می تواند مشکل باشد. به علت اینکه به تعدادی از موارد دیگر مثل SkyUI و SKSE وابسته است. به همین علت شما احتیاج دارید تا تعدادی ماد دیگر در ابتدا نصب کنید. با اینحال اگر به سیستم کینه جویی علاقه دارید ارزشش را دارد. شما می توانید ماد کینه جویی را از اینجا دانلود کنید. به این نکته هم توجه کنید که ماد کینه جویی در ابتدای کار خود بوده و احتیاج به اصلاح بیشتری دارد.

منبع: PCgamer.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 549

به "سیستم نمسیس بازی سایه موردور به اسکایریم آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم نمسیس بازی سایه موردور به اسکایریم آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید