هلال ماه صبحگاهی شعبان 1437 و عطارد کنار هم خواهند بود

به گزارش زعفران، صبحگاه روز آدینه، چهاردهم خردادماه، هلال ماه صبحگاهی شعبان 1437 و سیاره عطارد در کنار یکدیگر خواهند بود تا هم نشینی دیگری را در آسمان پدید آورند.

هلال ماه صبحگاهی شعبان 1437 و عطارد کنار هم خواهند بود

خسرو جعفری زاده رئیس انجمن نجوم اهواز با بیان اینکه رصد هلال ماه همواره برای عموم مردم مجذوب کننده بوده است، گفت:

ماه به عنوان تنها قمر زمین به شمار می رود که همواره یک روی آن به سوی زمین بوده زیرا مدت زمان چرخش ماه به دور خودش برابر با مدت زمان چرخش ماه به دور زمین است.

وی با تاکید بر اینکه رویت هلال ماه صبحگاهی کمی پس از اذان صبح و در نور سپیده دم صبحگاهی می تواند بسیار دیدنی باشد، بیان نمود که صبحگاه 14 خردادماه، زمان مناسبی است که سیاره عطارد و هلال ماه را در کنار یکدیگر رصد کنیم.

وی با بیان اینکه در این زمان ماه و عطارد به هم نشینی یا مقابله می رسند، بیان نمود که کافی است یک ساعت قبل از طلوع خورشید (5 صبح) در افق شرقی به رصد این هم نشینی با چشم غیرمسلح پرداخت.

رئیس انجمن نجوم اهواز اضافه نمود که ماه در ساعت 4:30 طلوع می نماید و به صورت کمانی باریک با درصد بخش درخشان 6 درصد دیده می گردد.

وی گفت که 10 دقیقه پس از طلوع ماه، سیاره عطارد طلوع می نماید که با جدایی زاویه ای 5 درجه از ماه واقع شده است. سیاره عطارد به مانند ستاره ای در پایین ماه دیده می گردد.

جعفری زاده با اشاره به رصد خوشه پروین در کنار این هم نشینی بیان نمود که در صورت داشتن هوایی پاک و تمیز در افق شرقی می توان در سمت چپ سیاره عطارد، خوشه پروین را که تجمع چند صد ستاره است را رصد کرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 401

به "هلال ماه صبحگاهی شعبان 1437 و عطارد کنار هم خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلال ماه صبحگاهی شعبان 1437 و عطارد کنار هم خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید