از سوزاندن روزانه 10 میلیون فوت مکعب گاز همراه در میدان هفتکل جلوگیری خواهد شد

به گزارش زعفران، خبرگزاری خبرنگاران-10 میلیون فوت مکعب از گازهای همراه تاسیسات نفتی میدان هفتکل با آغاز عملیات راه اندازی ایستگاه جمع آوری گاز های همراه وتزریق گاز این میدان جمع آوری و به مخزن تزریق می شود.

از سوزاندن روزانه 10 میلیون فوت مکعب گاز همراه در میدان هفتکل جلوگیری خواهد شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از اهواز ، مدیرعامل شرکت ملی منطقه ها نفتخیز جنوب در بازدید از پروژه بهینه سازی فرآورش نفت میدان هفتکل که صبح چهارشنبه (6 بهمن ماه 1400) برگزار شد، گفت: با راه اندازی کامل این پروژه روزانه حدود 10 میلیون فوت مکعب از گازهای همراه تاسیسات نفتی هفتکل جمع آوری و به مخزن تزریق خواهد شد.

مهندس علیرضا دانشی اضافه نمود: با این کار علاوه بر تزریق گاز به مخزن هفتکل و تأمین فشار آن، از آلودگی های محیط زیستی و هدررفت سرمایه ملی جلوگیری خواهد شد.

وی در نشستی که پس از این بازدید انجام شد ضمن تأکید بر اهمیت فرصت ها و از دست ندادن زمان در راه اندازی بهنگام پروژه ها مطابق برنامه زمانبندی، گفت: تأخیر در انجام اینگونه پروژه ها خسارت مالی بالایی را به همراه دارد و علاوه بر آن با طولانی شدن زمان اجرای پروژه ، تأسیسات و تجهیزات هم دچار فرسودگی می شوند بنابراین بسیار ضروری است که در تمامی پروژه ها عنصر زمان در برنامه ریزی ها به طور دقیق مورد توجه قرار گیرد .

با تمام توان از امکانات و ظرفیت های قانونی در جهت راه اندازی پروژه های مدیریت مهندسی و ساختمان که متوقف شده اند، حمایت می کنیم

علیرضا دانشی اضافه نمود: تلاش و همت جهادی مجموعه مدیریت مهندسی و ساختمان، پابه کار بودن مجری طرح و پیمانکار پروژه برای رفع موانع و پیگیری فعالیت های باقیمانده این پروژه مطلوب بوده که جای قدردانی دارد.

وی، به روز بودن و کارآمدی تأسیسات هفتکل را در مقایسه با سایر مجموعه ها مناسب دانست و گفت: پیگیری و مانع زدایی در رابطه با پروژه های مهم متوقف شده در حوزه مهندسی و ساختمان، اهمیت بسیار بالایی برای ما دارند بنابراین هر زمان و در هر موقعیتی آمادگی داریم که پیگیر مسائل آنان باشیم و با استفاده از ظرفیت های قانونی از آنان حمایت کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی منطقه ها نفتخیز جنوب تأکید کرد: محیط کارخانه های ما باید برای کارکنان شاغل در آنان جذابیت داشته باشد، از نظر امکانات رفاهی در سطح مطلوبی قرار داشته باشند و این امر باید به صورت پررنگ در تمامی پروژه های حاضر و آینده دیده شود.

لازم بذکر است که در پروژه بهینه سازی سیستم فرآورش میدان نفتی هفتکل، 45 هزار بشکه نفت در روز (که 20 هزار بشکه آن از نفت سفید دریافت می شود) فرآورش شده و از طریق 45 کیلومتر خط لوله 12 اینچ به واحد بهره برداری مارون یک ارسال می شود.

همچنین در این بازدید مدیر مهندسی و ساختمان، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، مجری طرح 28 مخزن، مجری پروژه بهینه سازی فرآورش نفت میدان هفتکل و نمایندگانی از پیمانکار این پروژه حضور داشتند.

پایان پیام./

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 497

به "از سوزاندن روزانه 10 میلیون فوت مکعب گاز همراه در میدان هفتکل جلوگیری خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سوزاندن روزانه 10 میلیون فوت مکعب گاز همراه در میدان هفتکل جلوگیری خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید