طراحی ویلا یک طبقه: انعقاد 130 هکتار کشت قراردادی در باغات سنندج

به گزارش زعفران، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنندج گفت: قرارداد 130 هکتار کشت قراردادی مربوط به محصولات شلیل و انگور قرمز بی دانه در باغات بخش کلاترزان سنندج منعقد شد.

طراحی ویلا یک طبقه: انعقاد 130 هکتار کشت قراردادی در باغات سنندج

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا یک طبقه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از سنندج،دادور سهرابی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنندج با اشاره به اینکه اعضای تعاونی فراوری باغات کلاترزان سنندج با شرکت صادرات میوه به خارج از کشور قرارداد منعقد کردند، گفت: باغداران 6 روستای بخش کلاترزان در این تعاونی عضویت دارند و یکی از تعاون های فراوری روستایی فعال در استان است.

سهرابی با اشاره به اینکه این تعاونی با استفاده از آب سد آزاد توانسته زمینه فراوری بیشتر را در این روستا ها فراهم کند، اضافه نمود: سد آزاد بیش از 2 هزار و 300هکتار باغ مثمر را در این منطقه تحت پوشش آبیاری قرار داده است.

او یادآور شد: با حمایت اقتصادی از سوی جهاد کشاورزی جمعی از اعضای این تعاونی برای بازدید و آنالیز طرح کشت قرارداد به ابهر، تاکستان و قزوین اعزام شدند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنندج یادآور شد: بعد از بازدید به عمل آمده قرارداد کشت قراردادی فراوری شلیل در 100 هکتار و انگور قرمز بی دانه در 30 هکتار بین باغداران و شرکت فراوری و صادرات محصولات کشاورزی استان قزوین منعقد شد.

سهرابی با اشاره به اینکه براساس قرارداد منعقد شده در فاز نخست نهال و امکانات و خدمات فنی مهندسی از سوی این شرکت به باغداران ارائه می گردد، اضافه نمود: طی سه سال و تا به ثمر رسیدن نهال ها ارائه خدمات فنی، مهندسی و تغذیه ای به طور مستمر ادامه دارد و سپس محصولات فراوریی با قیمت روز و برمبنای ارزش دلار از باغداران تحویل گرفته می گردد.

تعاونی های فراوری روستایی به منظور استفاده بهینه از عوامل فراوری، اجرای برنامه های قانونی تعاونی کردن فعالیت های فراوریی، رعایت الگوی کشت در قالب نظام یکجانشینی و استقرار مدیریت مشارکتی آب به منظور تامین، توزیع و نگهداری و حفظ اراضی مستعد ایجاد می شوند.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 257

به "طراحی ویلا یک طبقه: انعقاد 130 هکتار کشت قراردادی در باغات سنندج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلا یک طبقه: انعقاد 130 هکتار کشت قراردادی در باغات سنندج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید