داستان زندگی مادربزرگ 103 ساله در فضای مجازی پربازدید شد

به گزارش زعفران، این روز ها که فضای مجازی به بستری برای تبادل اطلاعات تبدیل شده، داستان زندگی یک مادربزرگ 103 ساله که شامل سختی های زندگی وی است، به شدت مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

داستان زندگی مادربزرگ 103 ساله در فضای مجازی پربازدید شد

به گزارش انتخاب به نقل از نیویورک پست، داستان های پنبه چیدن این مادربزرگ در دهه 1920 محور اصلی خاطرات وی است. او می گوید که چگونه 14 ساعت در روز را صرف چیدن پنبه در مزرعه ای در جورجیا در ایالات متحده می کرد.

مدی اسکات، که در سال 1917 در جنوب ایالات متحده به دنیا آمد به نوه اش، شانیکا برادشاو، گفت که وقتی در سال 1929 این کار را آغاز کرد، تنها 12 سال داشت. اسکات هر روز، بین ساعت 3 صبح تا 5 بعد از ظهر را در مزرعه در حال چیدن پنبه بود که از آن برای تولید لباس استفاده می شد.

این پیرزن صد ساله فقط 50 سنت در روز برای کارش دستمزد می گرفت و به مدت چهار سال در این شغل طاقت فرسا کار کرد.

او گفت: تمام روز در حال برداشت پنبه بودم.

این تمام کاری است که باید انجام می شد. شما می توانستید در خانه کار کنید [نگهداری از کودک یا نظافت]، اما اگر در مزرعه کار کنید بیشترین درآمد را کسب می کردید.

قبل از جنگ داخلی در سال 1865، بسیاری از سیاهپوستان آمریکایی که در جنوب به بردگی گرفته شده بودند، از مزارع سفید پوستان پنبه می چیدند. پس از رهایی، بسیاری از آن ها به کار در مزارع ادامه دادند در حالی که دستمزد ناچیزی از طریق روسا دریافت می کردند.

با این حال، او می گوید که بچه های این روز ها نمی دانند چقدر خوش شانس هستند.او گفت: هیچ یک از این جوانان مجبور نیستند آنچه را که من از سر گذرانده ام بگذرانند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 346

به "داستان زندگی مادربزرگ 103 ساله در فضای مجازی پربازدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان زندگی مادربزرگ 103 ساله در فضای مجازی پربازدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید