تور عمان: رکورد سریع ترین رشد گردشگری در خاورمیانه از آن عمان است

به گزارش زعفران، عمان از نظر رشد گردشگری و سهم آن در فراوری ناخالص داخلی، بهترین جایگاه را در خاورمیانه دارد.

تور عمان: رکورد سریع ترین رشد گردشگری در خاورمیانه از آن عمان است

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

شورای جهانی سفر و توریستی (WTTC) گفته است که عمان از نظر سرعت رشد توریستی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد برترین عملکرد را در خاورمیانه دارد و تا ده سال آینده بیش از 3 میلیون و 300 هزار توریست خارجی جذب می نماید .

صنعت توریستی عمان با توجه به مجموع سهم توریستی و سفر در فراوری ناخالص داخلی این کشور سریع ترین رشد را در کل منطقه خاورمیانه داشته و در صورت ادامه این فرایند تا سال 2026 نزدیک به 3 میلیون و 500 هزار توریست از کشورهای دیگر جذب می نماید .

با توجه به این که سهم مجموع توریستی در فراوری ناخالص داخلی عمان از مرز 5/7 درصد در سال 2015 گذشته انتظار می رود که تا ده سال دیگر این مقدار به 6 درصد برسد .

در زمینه پیش بینی نرخ رشد 6 درصدی عمان در صدر جدول رشد توریستی منطقه خاورمیانه جای گرفته است در حالی که قطر و کویت به ترتیب با 5/9 و 5/6 درصد رشد از نظر سهم این صنعت در فراوری ناخالص داخلی در ردیف های بعدی جای دارند. امارات متحده عربی با نرخ رشد 4/4 درصد پیش بینی شده در مکان 6 این جدول جای گرفته است .

در این آنالیز ها سهم کل بخش سفر و توریستی شامل طیف وسیع تری از خدمات معمول در این بخش است که از محدوده سرمایه گذاری و زنجیره تأمین خدمات و تسهیلات و نیز عایدی به دست آمده از تمام بخش های وابسته می گذرد .

با توجه به سهم مستقیم بخش سفر و توریستی در فراوری ناخالص عمان با نرخ رشد 6/6 درصد، توریستی دومین صنعت مهم در اقتصاد این کشور محسوب می گردد و از این نظر کویت در رتبه بعدی جای دارد .

سهم مستقیم بخش سفر و توریستی نشانگر فعالیت های مالی ایجاد شده به وسیله صنایع وابسته همچون هتل ها، و آژانس های مسافرتی ، ایرلاین ها و دیگر بخش ها در خدمات حمل و نقل مسافران، بعلاوه رستوران ها و صنایع وابسته به سرگرمی و سرگرمی و مانند آن است .

در این گزارش پیش بینی شده است که تا خاتمه 2016 این کشور شاهد افزایش اشتغال در بخش توریستی و هتلداری به مقدار 5/1 درصد باشد .

کشور عمان از میان 10 کشور منطقه از نظر سهم توریستی در فراوری اشتغال با 5/7 درصد در سال 2015 رتبه 10 را دارد در مقایسه با امارات که مکان پنجم این جدول بیش از 9/6 درصد از کل بازار اشتغال آن وابسته به صنعت توریستی است، جایگاه بالایی ندارد .

استراتژی توریستی عمان تا سال 2040 طبق آنچه که از سوی وزارت توریستی معین شده، جذب 5 میلیون بازدیدکننده بین المللی تا سال 2040 و 6 درصد افزایش سهم این بخش در فراوری ناخالص داخلی است. این کشور سال گذشته 2/4 میلیون توریست خارجی داشت .

منبع: کجارو / chn.ir
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 399

به "تور عمان: رکورد سریع ترین رشد گردشگری در خاورمیانه از آن عمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان: رکورد سریع ترین رشد گردشگری در خاورمیانه از آن عمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید