تور روسیه: فرودگاه های مسکو، از میاچکوف تا ونوکووا

به گزارش زعفران، روسیه از مهم ترین کشورهای گردشگری دنیا و مسکو - مرکز تزارها - با جاذبه های تاریخی و فرهنگی همیشه در کانون توجه گردشگران قرار داشته است برای آشنایی با فرودگاه های روسیه با خبرنگاران همراه باشید.

تور روسیه: فرودگاه های مسکو، از میاچکوف تا ونوکووا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

مسکو مرکز روسیه و در عین حال پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر قاره اروپا است که به علت وجود جاذبه های زیبایی نظیر کاخ کرملین، کلیسای سنت باستیل، میدان سرخ، تئاتر بولشوی و ... یکی از مجذوب نماینده ترین مقصدهای گردشگری در سطح دنیا است. از آنجایی که صنعت هوانوردی در کشور روسیه دارای اهمیت به سزائی است در حدود 270 فرودگاه در سراسر روسیه وجود دارند که در حوزه های مسافری، ترابری یا نظامی فعالیت می نمایند. از این تعداد در حدود 8 فرودگاه به نام های فرودگاه میاچکوف (Myachkovo Airport)، فرودگاه بیکوف (Bykovo Airport)، فرودگاه بین المللی دوموده دوو (Domodedovo International Airport)، فرودگاه خودینکا (Khodynka Aerodrome)، فرودگاه بین المللی اوستافیف (Ostafyevo International Airport)، فرودگاه بین المللی شرمتیوو (Sheremetyevo International Airport)، فرودگاه بین المللی ونوکووا (Vnukovo International Airport)، فرودگاه رامنسکویه (Zhukovsky International Airport)، در شهر مسکو مستقر هستند.

9 May 2010 - On the Red Square after the Parade

فرودگاه بین المللی دوموده دوو

این فرودگاه به همراه دو فرودگاه شرمتیوو و ونوکووا سه فرودگاه اصلی و بزرگ مسکو محسوب می شوند؛ البته فرودگاه بین المللی پوموده دوو جایگاه نخست را به لحاظ ترافیک مسافر و بار را در اختیار داشته و در مجموع، بزرگ ترین و شلوغ ترین فرودگاه روسیه به شمار می رود. بعلاوه دوموده دوو تنها فرودگاهی است که در روسیه متعلق به بخش خصوصی است.

تعیینات

نوع فرودگاه: همگانی (مسافری)

کد یاتا: DME

کد ایکائو: UUDD

ارتفاع از سطح دریا: 179 متر

قطب اصلی خطوط هوایی: گلوباس (Glubus)، ردوینگز (Red Wings)، راس لاین (Rus Line)، اس 7 (S7)، اورال (Ural)، وی آی ام (VIM) و یامال (Yamal)

فاصله هوایی تا تهران: 4/2464 کیلومتر معادل 3 ساعت و 11 دقیقه پروازی

فرودگاه دوموده دوو دارای فقط یک ساختمان با کاربری پایانه است؛ این ساختمان به دو بخش مجزا برای پروازهای داخلی و خارجی تقسیم شده است.

موقعیت جغرافیایی و راه های دسترسی

فرودگاه بین المللی دوموده دوو در فاصله 42 کیلومتری جنوب شرقی مرکز مسکو واقع شده است.

قطار: این فرودگاه دارای ایستگاه قطاری - قطار بی وقفه - مجزا برای انتقال مسافران به مرکز مسکو در مدت 45 تا 60 دقیقه است.

اتوبوس: اتوبوس های شماره 308، 11، 26 و 30 مسافران به ترتیب مسافران را به مرکز مسکو و نزدیکترین شهرهای همجوار انتقال می دهند.

راستاهای شهری: این فرودگاه به علت برخورداری از پارکینگ وسیع دارای موقعیت مناسبی برای تردد تاکسی ها، کرایه خودرو و نیز خودروهای شخصی است.

اطلاعات پرواز

هواپیمایی S7: فرودگاه امام

فرودگاه بین المللی شرمتیوو

این فرودگاه نیز یکی از سه فرودگاه اصلی شهر مسکو است که در سال 2015 با جابجایی سه میلیون نفر مسافر جایگاه پرترافیک ترین فرودگاه فدرراسیون روسیه را به خود اختصاص داد.

تعیینات

نوع فرودگاه: همگانی (مسافری)

کد یاتا: SVO

کد ایکائو: UUEE

ارتفاع از سطح دریا: 192 متر

قطب اصلی خطوط هوایی: ایروفلوت (Aeroflot)، نوردویند (Nordwind)، رویال فلایت (Royal Flight)

فاصله هوایی تا تهران: 4/2464 کیلومتر معادل 3 ساعت و 11 دقیقه پروازی

فرودگاه شرمیتوو دارای 4 پایانه مسافری عمومی به ترتیب B (برای پروازهای مقرون به صرفه قیمت)، C (پروازهای چارتری)، D و E و F (پروازهای بین المللی) و یک پایانه ویژه (پایانه A) برای پروازهای اختصاصی و تجاری است. در مجموع، پایانه های فرودگاه بر اساس موقعیت جغرافیایی به دو گروه شمالی و جنوبی تقسیم شده اند که به وسیله اتوبوس های ویژه می توان بین این پایانه ها به راحتی تردد کرد.

موقعیت جغرافیایی و راه های دسترسی

فرودگاه شرمیتوو در 29 کیلومتری شمال غربی مرکز مسکو واقع شده است.

قطار: خط اختصاصی ایرواکسپرس در مدت 35 دقیقه مسافران را از فرودگاه تا مرکز شهر انتقال می دهند.

اتوبوس: اتوبوس هاس شماره 817 و 851 هر 10 دقیقه از فرودگاه به سمت نقاط تعیین در راستا در سطح شهر مسکو حرکت می نمایند. بعلاوه اتوبوس N1در طول شب و هر 30 دقیقه مسافران را از فرودگاه به شهر و برعکس جابجا می نماید.

راستاهای شهری: این فرودگاه در جوار بزرگراه Leningradskoye واقع شده است و تاکسی های فرودگاه معمولا از این راستا برای تردد استفاده می نمایند.

اطلاعات پرواز

ایروفلوت: فرودگاه امام

ایران ایر: فرودگاه امام

فرودگاه بین المللی ونوکووا

فرودگاه ونوکوووا پس از دو فرودگاه شرمیتوو و دوموده دوو سومین فرودگاه اصلی شهر مسکو است که در سال 2015 میلادی با جابجایی تقریبا 16 میلیون نفر مسافر جایگاه سومین فرودگاه پرتردد روسیه را به خود اختصاص داد.

تعیینات

نوع فرودگاه: همگانی (مسافری)

کد یاتا: VKO

کد ایکائو: UUWW

ارتفاع از سطح دریا: 209 متر

قطب اصلی خطوط هوایی: گازپروماویا (Gazpromavia)، آی-فلای (I-Fly)، پوبدا (Pobeda)، روسییا (Rossiya)، یو تیر اویشین (U Tair Aviation)

فاصله هوایی تا تهران: 4/2464 کیلومتر معادل 3 ساعت و 11 دقیقه پروازی

در حال حاضر پایانه A فرودگاه برای پروازهای داخلی و خارجی و پایانه D برای پروازهای داخلی (ورودی) مورد استفاده قرار می گیرد. بعلاوه از سال 2016 پایانه B ااز دور فعالیت خارج شده است.

موقعیت جغرافیایی و راه های دسترسی

این فرودگاه در 28 کیلومتری از جتوب غربی شهر مسکو واقع شده است.

قطار: خط مستقیم ایرو اکسپرس (Aeroexpress) در مدت 35 دقیقه مسافران را از مقابل پایانه فرودگاه به مرکز شهر انتقال می دهد.

اتوبوس: اتوبوس های مستقر در فرودگاه به شماره های 611 و 611k در کنار اتوبوس های ویژه بخش خصوصی آماده انتقال مسافران به ایستگاه های مختلف در سطح شهر هستند.

تاکسی: تاکسی های فرودگاه به صورت شبانه روزی آماده سرویس دهی به مسافران در سطح و حومه شهر مسکو هستند.

مترو: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از سال 2020 میلادی خط 8 مترو مسکو از این فرودگاه به شبکه قطار شهری مسکو ملحق خواهد شد.

اطلاعات پرواز

هواپیمایی ماهان: فرودگاه امام

منبع: کجارو / vnukovo.ru / domodedovo.ru / en.wikipedia.org / svo.aero
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 376

به "تور روسیه: فرودگاه های مسکو، از میاچکوف تا ونوکووا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: فرودگاه های مسکو، از میاچکوف تا ونوکووا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید