مهاجمان سایبری در راه تسلط بر ویندوز شما

به گزارش زعفران، به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتا، مهاجمان با دسترسی محدود از طریق سوءاستفاده از این ضعف امنیتی می توانند به راحتی در یک دستگاه آسیب پذیر، مجوز و دسترسی های خود را برای توسعه آلودگی در شبکه، ایجاد کاربران تازه ادمین و اجرای فرمان های خاص افزایش دهند.

مهاجمان سایبری در راه تسلط بر ویندوز شما

این آسیب پذیری با کد شناسایی CVE-2022-21882 سیستم عامل ویندوز 10، نسخه 1909 و بالاتر، سیستم عامل ویندوز 11 و سیستم عامل Windows Server 2019 و بالاتر را قبل از اصلاحیه های امنیتی ماه گذشته مایکروسافت (ژانویه 2022) تحت تأثیر قرار می دهد.

آژانس دولتی امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا (Cybersecurity & Infrastructure Security Agency یا به اختصار CISA) با انتشار هشداری به مراکز تحت پوشش خود، نصب اصلاحیه برای ترمیم آسیب پذیری CVE-2022-21882 را ظرف دو هفته الزامی کرده است.

بسیاری از مدیران شبکه به دلیل اشکالات متعددی که پس از نصب اصلاحیه های ژانویه 2022 گزارش شده، از اعمال این اصلاحیه ها خودداری کرده اند.

کارشناسان مرکز مدیریت راهبردی افتا می گویند: عدم اعمال اصلاحیه های ژانویه 2022 موجب می شود که سیستم ها در شبکه محافظت نشوند و در برابر ضعف های امنیتی و تهدیدات سایبری از جمله تهدیدات مستمر و پیشرفته آسیب پذیر باشند.

اطلاعات تخصصی و فنی، اشکالات گزارش شده، لینک های شناخت بیشتر این آسیب پذیری در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راهبردی افتا منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 423

به "مهاجمان سایبری در راه تسلط بر ویندوز شما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجمان سایبری در راه تسلط بر ویندوز شما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید