10 شهرستان خراسان رضوی درگیر سیلاب شدند

به گزارش زعفران، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت:حدود 10 شهرستان دیگر در استان دچار سیلاب شده اند و از دو روز پیش ستاد بحران استان هشدار نارنجی اعلام نموده و این سامانه بارشی تا چهارشنبه در استان فعال است.

10 شهرستان خراسان رضوی درگیر سیلاب شدند

به گزارش تسنیم، محسن نجات در سفر به گناباد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: جلسه ستاد مدیریت بحران گناباد را تشکیل داده ایم و یک جلسه عملیاتی بوده است.

وی اضافه کرد: حدود 10 شهرستان دیگر در استان دچار سیلاب شده اند و از دو روز پیش ستاد بحران استان هشدار نارنجی اعلام نموده و این سامانه بارشی تا چهارشنبه در استان فعال است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: در بعضی شهر ها قطع آب شرب بصورت جدی است که هم اکنون جلساتی با حضور استاندار برای تامین آب شرب آن ها در حال برگزاری است.

نجات گفت: احتیاج است نقشه جامع خطر پذیری شهرستان تدوین گردد و گزارش جامع خسارات به وسیله فرماندار از ادارات اخذ و به استانداری ارسال گردد تا برای تامین منابع آن بویژه در حوزه کشاورزی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: یک نفر ثابت در استان می گذاریم که مسئول پیگیری جبران خسارات باشد و باکس های بتونی را برای 6 پل مورد احتیاج در اختیار شهرستان گناباد قرار می دهیم که اجرای آن بر عهده شهرستان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی توضیح داد:ازدستگاه های شهرستان درخواست دارم بصورت جدی تری نسبت به قبل پیگیر درخواست های خود از استان باشند تا پشتوانه پیگیری های ما باشد.

نجات با اشاره به اقدامات در سیل سال گذشته گناباد اضافه کرد: دومیلیارد و چهارصد میلیون سال قبل برای قنوات گذاشته ایم و برای آب شرب گناباد 5 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: تولی گری آب های سطحی با وزارت نیرو است و جدیدا تبصره داده در داخل شهر با شهرداری ها است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 510

به "10 شهرستان خراسان رضوی درگیر سیلاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شهرستان خراسان رضوی درگیر سیلاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید