اسکوچیچ راز موقیت خود با تیم ملی ایران را فاش کرد

به گزارش زعفران، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در تازه ترین اظهارنظرش گفت که برخی ها در پی منافع خود هستند تا به تیم ملی ایران آسیب بزنند.

اسکوچیچ راز موقیت خود با تیم ملی ایران را فاش کرد

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه با سایت وکرنیجی کرواسی درباره شرایط خود در تیم ملی ایران به صحبت پرداخت.

دراگان اسکوچیچ گفت: به طور کلی من آدمی نیستم خودبزرگ بینی نیستم و بعد از انجام یک کار خوب انتظار فرش قرمز را نداشتم، اما حداقل انتظار احترام را دارم، چون تعیین است که من هم شایستگی حضور در جام جهانی را دارم. افرادی هستند که برای منافع مختلف سعی می نمایند هر کاری را که تا به امروز انجام داده ام بی ارزش نمایند. وجه مشترک همه آن ها این است که در برابر واقعیت مقاومت می نمایند. آن ها در تمام مراحل مقدماتی سعی کردند درگیری ایجاد نمایند و از این طریق برای تیم ملی مشکل ایجاد نمایند؛ همه آن ها نباید این واقعیت را نادیده بگیرند که این سریع ترین راه یابی یک تیم آسیایی در تاریخ با بیش ترین برد و بیش ترین امتیاز به جام جهانی بود.

او در ادامه اعلام کرد: من در تیم ملی پیروز شدم، چون روی کارم متمرکز هستم در صورت تغییر نکردن اردوی تیم ملی در وین اتریش اردو خواهیم داشت و با اروگوئه و سنگال بازی می کنیم. من در تیم ملی ایران پیروز شدم، چون همان طور که گفتم اولا روی کار خود متمرکز بودم و همه حواشی و حواس پرتی ها را از تیم دور کردم. در ایران کارکردن بسیار سخت است. باید نظرات را یا نادیده بگیرید یا از آن ها به عنوان انگیزه بهره ببرید. من به نظرات توجه نکردم و وارد هیچ درگیری نشدم. می دانستم که نمی توانم همه را راضی کنم همواره خودم بودم و فکر می کنم در کنار همه این ها کارم هم خوب بود و جواب داد.

سرمربی تیم ملی ایران اضافه نمود: اوایل کارم بسیار سخت بود و فشار زیادی روی تیم بود، چون نتایج ضعیفی کسب شده بود. فکر می کنم شناختم از بازیکنان و شرایط روحی آن ها یاری کرد و بازیکنان در یک موقعیت استرس زا ثبات و شخصیت بالای خود را نشان دادند؛ همه آرامش داشتیم و نتیجه گرفتیم.

اسکوچیچ درباره بازی حساس با آمریکا در جام جهانی و دخالت سیاست در آن اظهار کرد: نمی توانیم اهمیت سیاسی این مسابقه را نادیده بگیریم قطعا بازیکنانم برای آن بازی انگیزه بالایی خواهند داشت، زیرا برای همه در ایران این بازی اهمیت دارد. قطعا احساسات در بازی با آمریکا به اوج خود خواهد رسید. نکته مهم کنترل این احساسات و نحوه تمرکز بازیکنان بر روی خود است.

سرمربی کروات ایران درباره انتظاراتی که از او برای صعود به دور دوم جام جهانی وجود دارد نیز ادامه داد: بله چنین انتظاراتی وجود دارد من همین انتظار را دارم، ولی باید فروتن باشیم. این تنها راهی است که می توانیم به بالاترین سطح ممکن برسیم. بعد از حضور در جام جهانی که هدف ما بود در اهداف خود تجدیدنظر کردیم. من به خودم فشار می آورم، چون می خواهم کاری را انجام دهم که هیچ کس نتوانسته انجام دهد حتی با وجود این که می دانم چقدر سخت است.

اسکوچیچ درباره حضور در تیم های باشگاهی ایران قبل از کار در تیم ملی گفت: بدون تعریف از خود باید بگویم در همه تیم های باشگاهی ایران خوب کار کردم. در فدراسیون ایران افرادی بودند که این مساله را می دانستند و تشخیص دادند و به من ایمان داشتند. فکر می کنم جواب اعتماد آن ها را داده ام. همه انتظار یک نام بزرگ را داشتند و زمانی که من انتخاب شدم در ابتدا مورد بی توجهی بخشی از مردم قرار گرفتم و سپس آغاز به انتقاد از من کردند. باید بگویم که اخیرا در رابطه با رسانه ها کاملا محتاط بوده ام که هرگز خوب نیست فکر می کنم تیمم به آرامش احتیاج دارد و من از حاشیه و دلهره ای که ایجاد می گردد خوشم نمی آید. سعی می کنم پاسخ مردم را بگویم. از تاثیر رسانه ها مطلع هستم، ولی شاید یکی از عیب های من همین باشد. مقایسه تیم ملی ایران در دو جام جهانی قبلی با زمان فعلی ناسپاسی است. در مسابقات بزرگ بیشتر بازیکنان بالاترین توان خود را نشان می دهند. من فکر می کنم ایران باید در این جام جهانی بیش تر روی فوتبال خودش تمرکز کند. این بدان معنا نیست که ساده لوح باشیم. ما تا جایی که ممکن است به همه حریفان احترام می گذاریم، اما معتقدیم که تیم ملی ایران از کیفیت کافی برای رویارویی با همه تیم ها در جام جهانی برخوردار است و این برای ما اهمیت زیادی دارد. تدارکات خوبی هرگز صورت نگرفته است، ولی بازیکنان خوب زیاد داریم که تجربه بالایی دارند و این موضوع به تیم ملی یاری می نماید.

وی درباره ستاره های تیم ملی ایران گفت: بعضی از بازیکنان به احتیاج های تیم فکر می نمایند و ظرفیت این را دارند که در لحظه تصمیم درستی می گیرند و از اتفاقاتی که در زمین می افتد جلوتر هستند. تیم برای پیروزیت به همه جور بازیکن احتیاج دارد؛ هم ستاره و هم آن هایی که با آن پیشوند تعریف نمی شوند. گاهی اوقات شرایطی شما دارید که نمی دانید یک بازیکن برترین بازیکن است، اما برای شما واضح است که تیم بدون او برترین بازی را انجام می دهد وجه مشترک همه مربیان این است که مربی ها بازیکنانی را دوست دارند که همه توان شان را برای خوب شدن تیم نشان دهند. مثل لوکا مودریچ در تیم ملی کرواسی.

اسکوچیچ در بخش دیگری از صحبت های خود درباره زندگی در ایران اظهار کرد: من می خواهم به شما بگویم که هرچه از ایران شنیده اید را فراموش کنید؛ آن چه غربی ها از ایران بیان می نمایند جور دیگری است. دوست دارم بیش تر و بیش تر مردم ایران را ببینم و با آن ها آشنا شوم. ایرانی ها بسیار مهمان نواز هستند. ایران کشوری است که اغلب مردمش بدون درخواست به شما یاری می نمایند. مردم ایران برترین علت برای سفر به این کشور هستند. غذا های ایرانی هم بسیار متنوع و پر ادویه است. خوردن برنج و کباب بسیار لازم است و میوه و سبزی هم خیلی مورد توجه ایرانی هاست.

منبع: فرارو
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 557

به "اسکوچیچ راز موقیت خود با تیم ملی ایران را فاش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ راز موقیت خود با تیم ملی ایران را فاش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید