تفاوت های نماهای کلاسیک سنگی و سیمانی

به گزارش زعفران، همانطور که میدانیم سبک کلاسیک در طراحی و اجرای نما و بعلاوه پروژه های بازسازی نما از محبوبیت بالایی برخوردار است . در نماهای کلاسیک و نماهای رومی به طور کلی از سنگ و سیمان به اسم متریال های اصلی در نماهای کلاسیک و بازسازی های نماهای رومی میشناسد حال ما در این مقاله سعی در آشنایی بیشتر با طراحی و اجرای سبک نمای کلاسیک سنگی با نماهای رومی سیمانی هستیم ولی شما عزیزان میتوانید با مراجعه به مقالات شرکت بازسازی ساختمان خبرنگاران بیشتر با سبک طراحی و اجرای نمای کلاسیک آشنا شوید و نمونه پروژه های شرکت طراحی و اجرای نمای خبرنگاران را در بخش پروژه های نمای کلاسیک مشاهده نمایید .

تفاوت های نماهای کلاسیک سنگی و سیمانی

اگر بخواهیم طراحی و اجرای نما را به وسیله متریال مصرفی آن مورد آنالیز قرار دهیم میتوان با آنالیز چندین فاکتور اصلی به نتیجه گیری مطلوبی برسیم . یکی از مهمترین ویژگی هایی که در نما مدنظر طراحان و شرکت های طراحی و اجرای نما است استفاده از برترین نوع متریال برای نما میباشد این مسئله که کدام یک از متریال های موجود برترین کیفیت و زیبایی را دارند و بعلاوه از دوام بالایی برخوردار هستند باید به طور کامل مهندسی و آزمایش گردد . جدای از این مسائل انتخاب متریال باید مطابق با سبک طراحی نما که میتواند سبک طراحی و اجرای نمای مدرن و یا کلاسیک باشد ، سلیقه و خواسته کارفرما و بعلاوه نگاهی کامل به شرایط اقلیمی و جوی انتخاب گردد . که ما در این مقاله سعی در روشن سازی این مسائل در سبک نمای کلاسیک و بالاخص متریال های سیمان و سنگ داریم .

طول عمر و کیفیت

اصلی ترین فاکتور در انتخاب متریال مورد نظر کیفیت و دوام متریال خاص مصرفی است . در مقایسه بین متریال سنگ و سیمان اگر بخواهیم فاکتور کیفیت و دوام را آنالیز کنیم ، سنگ از دوام و مقاوت بالاتری نسبت به سیمان برخوردار است . سنگ های نمای کلاسیک اگر به درستی رزین شوند و کیفیت مناسبی داشته باشند میتوانند بالای دو دهه بدون عیب و ایرادی شکوه نمای شما را حفظ کنند . امروزه بعلاوه میتوان سنگ ها را در ابعاد و فرم های مختلفی برش و شکل داد و بعد از رزین کاری مناسب آنها را بر روی نما نصب نمود .

از سنگ های محبوب و پرطرفدار کشور میتوان به سنگ های تراورتن اشاره نمود که به علت منابع بالای این نوع از سنگ های نما ، دارای تنوع رنگی و طرحی بالایی هستند . ماهیت سنگ های تراورتن این گونه است که دارای سوراخ ها و حفره هایی هستند که رویه آنها با رزین سیقل داده میگردد و پشت سنگ ها برای چسبندگی بیشتر از این سوراخ های استفاده میگردد . این فرایند برای آماده سازی سنگ های تراورتن باعث بالاتر رفتن کیفیت سنگ ها و بیشتر شدن طول عمر آنها میگردد .

تفاوت قیمت بین سنگ و سیمان در اجرای نما

به طور حتم یکی دیگر از مسائلی که بسیار مورد اهمیت سازندگان و کارفرمایان میباشد مسائل مالی و هزینه های تهیه و نصب متریال های نما میباشد که بخش عمده بودجه بازسازی نما به این قسمت خلاصه میگردد . با آنالیز هزینه های اجرای نمای سیمانی و سنگی میتوانیم متوجه شویم که تهیه و اجرای نماهای سیمانی از هزینه کمتری نسبت به نماهای سنگی برخوردار هستند . نماهای سیمانی اگر به درستی طراحی شوند و مجریان کاربلد و استاد در حرفه خود وظیفه اجرای نمای رومی سیمانی را بر عهده بگیرند به طور حتم زیبایی مثال زدنی برای پروژه شما مهیا میگردد . همین زیبایی و شکوه نماهای سیمانی رومی در کنار هزینه پایین تهیه و اجرای این نوع از نماها بعث محبوبیت بیشتر این متریال در بین کارفرمایان شده است .

امروزه بسیاری از شهر های عظیم کشور در طراحی و اجرای نماهای ساختمانی خود مخصوصا برج ها و ساختمان های لوکس از سیمان استفاده میکنند . ولی باید بدانیم که زیبایی و شکوه نماهای رومی سیمانی کاملا وابسته به اجرای دقیق و با کیفیت است . شرکت طراحی و اجرای نمای ساختمان خبرنگاران با در اختیار داشتن اکیپ های ماهر و با تجربه در امر اجرای نماهای سیمانی و انجام پروژه های پیروز زیادی با سیمان در سبک کلاسیک این اطمینان را به شما عزیزان میدهد که از تصمیم خود کاملا راضی باشید .

مدت زمان اجرا

یکی دیگر از مسائلی که در اجرای نما و پروژه های تعمیرات ساختمان و بلاخص نما بسیار مورد اهمیت است مدت زمان اجرای نما میباشد . حتما به این موضوع واقف هستید که هرچه مدت اجرای نما به درازا بکشد هزینه های بالاسری بیشتری برای کارفرما بوجود می آید ولی بین متریال های سنگ و سیمان تفاوت زیادی برای مدت زمان اجرای انها وجود ندارد . به طور کلی هردوی این متریال ها با بسته شدن داربست ها آغاز به اجرا میشوند و زمان اجرای نسبتا یکسانی دارند .

نکته ای که در اجرای نماهای کلاسیک باعث بالارفتن زمان اجرا میگردد جزییات و دیتیل های اجرایی است که در طراحی نما در نظر گرفته شده است به طور کلی هرچه مقدار این تزیینات و دیتیل ها بیشتر باشد مدت زمان بیشتری هم برای اجرای آنها احتیاج است . ولی بهتر است که خلاقیت و زیبایی نمای خود را برای اجرای سریعتر به خطر نیاندازید ، در اخر این جزییات و تزیینات هستند که زیبایی نمای شما را تضمین میکنند .

منبع: هیرادانا
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 204

به "تفاوت های نماهای کلاسیک سنگی و سیمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت های نماهای کلاسیک سنگی و سیمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید