دستگاه های مسئول آذربایجان شرقی باید دربرابر حوادث احتمالی آماده باشند

به گزارش زعفران، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی همه دستگاه های مسئول برای مواجهه با حوادث احتمالی تأکید کرد و گفت: آمادگی در برابر حوادث یک امر مقطعی نیست و دستگاه ها وظیفه دارند در هر لحظه برای روبه رو شدن با حوادث آماده باشند.

دستگاه های مسئول آذربایجان شرقی باید دربرابر حوادث احتمالی آماده باشند

جواد رحمتی روز دوشنبه، چهارم بهمن ماه در جلسه ستاد بحران استان از مدیران عضو ستاد بحران درخواست کرد تا توانایی دستگاه های خود را از نظر تجهیزات و امکانات به طور مرتب کنترل کرده و برای واکنش سریع در برابر حوادث آمادگی کافی داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه وقوع زمین لرزه به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست، از مردم و شهروندان درخواست کرد ضمن حفظ هوشیاری و آرامش، به شایعات بی اساس توجه نکرده و در همه حال جوانب ایمنی را رعایت کنند.

رحمتی با انتقاد از برخی اظهارات بی اساس که موجب نگرانی مردم می شود، از متخصصان و اساتید دانشگاه نیز درخواست کرد تا با حضور در رسانه ها، افکار عمومی را درخصوص ابعاد مختلف این موضوع اقناع سازی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین درخصوص ساخت وسازهای شهری در حریم گسل ها گفت: احداث ساختمان های عمومی در این منطقه ها ممنوع است و شهرداری حق صدور پروانه برای این ساختمان ها را ندارد؛ ساختمان های دیگر نیز باید طبق ضوابط فنی ساخته شوند و مقررات مربوطه حتماً باید رعایت شود.

مدیریت بحران آذربایجان شرقی در آماده باش کامل قرار گرفته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی هم با ارائه گزارشی از زمین لرزه های دو روز اخیر در تبریز، گفت: خوشبختانه این زمین لرزه ها خسارات جانی و مالی نداشت و تنها در باسمنج و برخی روستاهای پیرامون تبریز، چند مورد ترک خوردگی دیوار خانه ها گزارش شد.

محمدباقر هنربر اضافه نمود: اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در آماده باش کامل هستند و از مردم هم می خواهیم که ضمن حفظ هوشیاری و آمادگی، نکات ایمنی را در هنگام وقوع حوادث رعایت کنند.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی بیان نمود: آذربایجان شرقی، جزو منطقه ها حادثه خیز و زلزله خیز دنیا هستند و وقوع این حوادث طبیعی است؛ هرچند زلزله قابل پیش بینی نیست اما آمادگی برای وقوع چنین حوادثی همیشه باید وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 417

به "دستگاه های مسئول آذربایجان شرقی باید دربرابر حوادث احتمالی آماده باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه های مسئول آذربایجان شرقی باید دربرابر حوادث احتمالی آماده باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید