دو ستاره در صدر لیست گل محمدی برای فصل بعد، کدام بازیکنان در آستانه جدایی هستند؟، پرسپولیس بدون بازیکن خارجی در لیگ جدید

به گزارش زعفران، آنطور که معین است یحیی گل محمدی قصد ندارد در فصل جابجایی تغییرات زیادی ایجاد کند و اولویتش حفظ تیم فعلی است.

دو ستاره در صدر لیست گل محمدی برای فصل بعد، کدام بازیکنان در آستانه جدایی هستند؟، پرسپولیس بدون بازیکن خارجی در لیگ جدید

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، در حالیکه هنوز چند هفته به خاتمه لیگ برتر باقی مانده ولی شایعات و البته فعالیت های جابجاییی برخی از تیم ها شروع شده و تیم های مدعی از همین حالا مشغول برنامه ریزی برای جابجایی تابستانی هستند.

در پرسپولیس با توجه به کیفیت خوب این تیم و هماهنگی که بین بازیکنان این تیم طی سال های اخیر شکل گرفته یحیی گل محمدی قصد تغییرات زیادی ندارد و طبق گفته خودش میخواهد بیشتر نفرات حال حاضر تیمش را برای فصل آینده حفظ کند.

البته که سرخ پوشان می خواهند تیمشان را برای حضور پرقدرت در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا آماده نمایند و در این راه حتما چند بازیکن به ترکیب این تیم اضافه خواهد شد. با این حال با توجه به اتمام قرارداد چند مهره کلیدی پرسپولیس اولویت مدیران این تیم برای فصل آینده حفظ این نفرات است. در این گزارش آخرین شرایط جابجاییی سرخ پوشان را می خوانید.

تنها خارجی سرخ ها رفتنی است

بوژیدار رادوشویچ گلر کروات پرسپولیس بعد از رفتن بشار رسن حالا تنها خارجی لیست پرسپولیس به حساب می آید. رادو طلب زیادی از باشگاه پرسپولیس دارد چندین بار آن ها را تهدید به فسخ قرارداد و شکایت به فیفا نموده است. گلر کروات چندی پیش برای تعطیلات راهی کشورش شد ولی دیگر به ایران بازنگشت.

رادو اصلا از شرایطش راضی نیست و مدیران پرسپولیس را تهدید به فسخ قرارداد و شکایت به فیفا نموده و هنوز معلوم نیست برای ادامه لیگ به ایران برگردد یا خیر. هرچند رادو دو سال دیگر هم با پرسپولیس قرارداد دارد ولی آنطور که تعیین است با ادامه این فرایند حتی اگر رادو به ایران بازگردد در خاتمه فصل جدا خواهد شد. از همین رو کادر فنی سرخ پوشان از همین حالا به دنبال خرید یک ذخیره مطمئن برای حامد لک هستند.

کمال به توافق نزدیک است

قرارداد کمال کامیابی نیا در خاتمه این فصل به اتمام می رسد و این بازیکن برای ادامه فعالیت در جمع سرخپوشان احتیاج به تمدید قرارداد دارد با این حال او نیز مانند چند بازیکن دیگر که قراردادشان در این فصل به اتمام می رسد هنوز توافقی با مدیران پرسپولیس انجام نداده اما این طور به نظر می رسد که کمال بدش نمی آید در جمع پرسپولیسی ها باقی بماند و فوتبالش را در پرسپولیس به اتمام برساند.

البته در این میان حرف و حدیث های زیادی به گوش می رسد مبنی بر اینکه کمال با یک پیشنهاد خوب از تیمی شهرستانی روبرو شده و اگر مدیران پرسپولیس دیر اقدام نمایند امکان دارد کمال را از دست بدهند. با این حال کمال که به تازگی دوباره ملی پوش شده علاقه دارد فوتبالش را در پرسپولیس ادامه دهد و آنطور که تعیین است هافبک دفاعی سرخ پوشان به تمدید قرارداد با این تیم نزدیک است.

راضی کردن احمد نور یک فرمول دارد

یکی از بازیکنانی که در خاتمه فصل بازیکن آزاد خواهد شد احمد نوراللهی ستاره تاثیر گذار پرسپولیس است. احمد انقدر به لحاظ فنی و اخلاقی خوب است که هر تیمی در لیگ برتر آرزوی داشتن چنین بازیکنی را دارد. شماره هشت سرخ ها که مدتی است به بازیکن فیکس تیم ملی تبدیل شده مهره ثابت یحیی در میانه میدان است. یحیی هم که به خوبی از اهمیت حضور این بازیکن در تیمش باخبر است نام او را در صدر بازیکنان تمدیدی قرار داد و مدیران باشگاه مامور مذاکره با این ستاره شدند.

احمد قبل از سفر پرسپولیس به هند چند بار با مدیران این باشگاه پای میز مذاکره نشست و دو طرف پیشنهادات خود را ارائه کردند. با وجود داشتن پیشنهاد بسیار خوب از قطر، خود نوراللهی علاقه دارد در پرسپولیس بماند ولی این اتفاق درحالی می افتد که باشگاه پیشنهاد اقتصادی احمد را قبول کند. به قول معروف راضی کردن و نگه داشتن نوراللهی یک فرمول دارد و آن پذیرفتن پیشنهاد اقتصادی این بازیکن است.

احمد نور و ماجرای تمدید قراردادش به بزرگترین نگرانی پرسپولیسی ها تبدیل شده چون آن ها اصلا نمی خواهند این بازیکن را از دست بدهند.

امیری؛ یک امضا تا تمدید

بدون شک یکی از بهترین و بی حاشیه ترین بازیکنان چند فصل اخیر فوتبال ایران وحید امیری است. بازیکنی که همیشه درخدمت تیم است و هر مربی آرزوی داشتن چنین بازیکنی را دارد. وحید که در پرسپولیس و تیم ملی مهره ای تاثیرگذار به حساب می آید قراردادش در خاتمه فصل به خاتمه می رسد از همین رو مدیران پرسپولیس از چند وقت گذشته مذاکرات خود را برای تمدید قرارداد با این بازیکن شروع کردند.

یحیی گل محمدی هم که به خوبی از اهمیت حضور امیری در تیمش باخبر است اسم او را در صدر لیست تمدیدی ها قرار داد و به مدیران پرسپولیس بیان کرد هرطور شده قرارداد وحید را تمدید نمایند. شنیده ها حاکی از آن است که ستاره خوش اخلاق فوتبال تیم ملی و پرسپولیس برای تمدید قرارداد با مدیران پرسپولیس به توافق اولیه رسیده و تنها یک امضا تا رسمی شدن تمدید قرارداد این بازیکن باقی مانده است.

شیری و عالیشاه به زودی مذاکره می نمایند

مهدی شیری و امید عالیشاه هم دو بازیکنی هستند که در خاتمه فصل بازیکن آزاد خواهند شد. این دو بازیکن برای فصل بعد در لیست یحیی گل محمدی قرار دارند و باشگاه هم از آن ها دعوت نموده تا برای مذاکره جهت تمدید قرارداد به ساختمان باشگاه پرسپولیس بفرایند. قرار است طی روزهای آینده مهدی و امید مذاکرات خود را برای تمدید قرارداد با پرسپولیس شروع نمایند تا تکلیفشان برای فصل بعد تعیین گردد.

با جدایی کنعانی، اولویت یحیی خط دفاعی است

هرچند سیدجلال حسینی یکی از بهترین های پرسپولیس در این فصل بود و توانست در کنار عملکرد دفاعی پیروز چند گل بسیار حساس را در بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به ثمر برساند اما کادر فنی پرسپولیس معتقد است کاپیتان پرافتخار قرمزها باید در برخی از بازی های پرسپولیس استراحت کند و فقط در دیدارهای مهم به میدان برود.

قرارداد زوج سید جلال در خط دفاعی یعنی محمدحسین کنعانی زادگان مدافع ملی پوش پرسپولیس در خاتمه فصل به اتمام می رسد و به نظر می رسد این بازیکن با جدایی از جمع سرخ پوشان راهی لیگ ستارگان قطر خواهد شد. به این ترتیب اولویت یحیی گل محمدی در جابجایی تابستانی خرید مدافع میانی خواهد بود همچنین سرمربی سرخ پوشان میخواهد برای فصل بعد به غیر از مدافع وسط، یک دفاع چپ هم به خدمت بگیرد.

همه خریدهای پارسال قرارداد دارند جز یک نفر

پرسپولیس در تابستان گذشته و همچنین جابجایی نیم فصل 10 بازیکن به نام های حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، مهدی مهدی خانی، محمد شریفی، عیسی آل کثیر، مهدی ترابی، شهریار مغانلو و فرشاد فرجی را به خدمت گرفت. نکته امیدوار نماینده برای کادر فنی و طرفداران پرسپولیس این است که 9 نفر از این بازیکنان برای فصل بعد قرارداد دارند و تنها شهریار مغانلو است که قراردادش در خاتمه فصل به خاتمه می رسد.

شهریار که به صورت قرضی از لیگ پرتغال به پرسپولیس آمد عملکرد خوبی تا اینجا به نمایش گذاشت و یحیی هم دوست دارد برای فصل بعد مغانلو را حفظ کند. با این حال برای تمدید قرارداد شهریار، مدیران پرسپولیس باید رضایت باشگاه سانتاکلارا را جلب نمایند.

خبرورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 131

به "دو ستاره در صدر لیست گل محمدی برای فصل بعد، کدام بازیکنان در آستانه جدایی هستند؟، پرسپولیس بدون بازیکن خارجی در لیگ جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو ستاره در صدر لیست گل محمدی برای فصل بعد، کدام بازیکنان در آستانه جدایی هستند؟، پرسپولیس بدون بازیکن خارجی در لیگ جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید