سفر به کوالالامپور یا بانکوک؟ (تور تایلند ارزان)

به گزارش زعفران، مالزی با زندگی شهری بسیار مدرنش و تایلند با جزایر زیبا و جاذبه های طبیعی نفس گیرش، یکی از محبوب ترین مقاصد سفر برای ما ایرانی ها به شمار می روند. اما آیا تابه حال در دو راهی انتخاب مالزی یا تایلند قرار گرفته اید؟ فکر می کنید سفر به کدام یک از این ها لذت بخش تر خواهد بود؛ کوالالامپور یا بانکوک؟ با توجه به اینکه اغلب مسافران با چنین سوالاتی درگیر هستند، در مطلب پیش رو قرار است مزایا و معایب سفر به کوالالامپور و بانکوک را از جنبه های مختلف مورد آنالیز قرار دهیم. اگر قصد سفر دارید و نمی دانید بین این دو کدام یک را به عنوان مقصد نهایی انتخاب کنید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید.

سفر به کوالالامپور یا بانکوک؟ (تور تایلند ارزان)

با تور تایلند ارزان از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

معرفی کوالالامپور و بانکوک

بانکوک مرکز تایلند و پرانرژی ترین و شگفت انگیزترین شهر این کشور است. لیست جاهای دیدنی بانکوک که در این شهر می توانید انجام دهید، تمامی ندارد و به همین علت هم از جذابیت بسیار زیادی نزد مسافران برخوردار است. از دیگر دلایلی که بانکوک را به شهر محبوب گردشگران تبدیل می نماید، می توان به جاذبه های تاریخی و طبیعی، مراکز خرید، موزه ها و غذاهای عالی بانکوک اشاره نمود.

از سوی دیگر، کوالالامپور شهری دلپذیری، محبت آمیز و با تنوع فرهنگی بالاست. این شهر بیش از هر چیزی به جاذبه های مدرنش که برج های دوقلو مالزی یکی از آن ها است و زندگی شبانه خود، معروفیت دارد. در واقع، مهم ترین تفاوت مالزی با تایلند، همین زندگی شبانه مالزی و جاهای دیدنی مدرن آن است. در جدول زیر، مزایا و معایب سفر به کوالالامپور و بانکوک به طور خلاصه ارائه شده است:

مالزی یا تایلند | آنالیز شرایط آب و هوا و فزونین زمان سفر

کوالالامپور و بانکوک در بیشتر روزهای سال آب وهوایی گرمسیری دارند و دمای هیچ یک از آن ها کمتر از 21 درجه سانتی گراد نمی گردد. در این دو شهر خبری از تابستان و زمستان نیست و یک فصل بارانی و یک فصل خشک تجربه می گردد. به این ترتیب، فزونین زمان سفر به بانکوک از نظر آب وهوایی، از ماه نوامبر (آبان) تا فوریه (اوایل اسفند) به شمار می رود.

در این بازه که به فصل خنک هم معروف است، میانگین دمای هوا به 28 درجه سانتی گراد می رسد و با توجه کم بودن بارش، شرایط بسیار مطلوبی برای گردش در شهر فراهم می گردد. می (اردیبهشت) تا جولای (اوایل مرداد) و دسامبر (آذر) تا فوریه (اوایل اسفند) نیز فزونین زمان برای سفر به کوالالامپور هستند. در فصل تابستان نیز گردشگران زیادی از ایران به بانکوک یا کوالالامپور سفر می نمایند و این مسئله به معنای افزایش هزینه های سفر است.

مالزی یا تایلند | آنالیز هزینه های سفر

هیچ شکی نیست که سبک سفررفتن هر کس با دیگری فرق دارد و همین مسئله هزینه های سفر به مالزی یا تایلند را تحت تاثیر قرار خواهد داد. خوشبختانه شهرهای این دو کشور مقصدهای گرانی برای سفر نیستند و احتیاجی نیست که بودجه هنگفتی را برای مسافرت به آن ها کنار بگذارید. به طور کلی، میانگین هزینه های روزانه سفر به بانکوک کمی بیشتر از کوالالامپور است (تقریبا 20 درصد)؛ البته هزینه نوشیدنی در مالزی 4-3 برابر تایلند است و می تواند هزینه سفر به کوالالامپور هم سنگ یا بیشتر از بانکوک قرار دهد. گفتنی است که برای دریافت ویزای تایلند، باید مبلغی معادل 100 میلیون تومان در حسابتان داشته باشید.

مالزی یا تایلند | مقایسه جاذبه های دیدنی

بانکوک و کوالالامپور هر دو جاهای دیدنی و جاذبه های تفریحی فراوانی دارند. با سفر به بانکوک، می توانید از موزه هایی با کلاس جهانی و منظره ها تاریخی بازدید کنید. این شهر مملو از معابد طلایی و مجسمه های زیبای بودایی است و طبیعت زیبا و سواحل درخشان از نظر زیبایی و جذابیت چیزی از سواحل و طبیعت کوالالامپور کم ندارند. بعلاوه، بانکوک فرهنگ بسیار منحصربه فردی دارد که چندان از دنیای غرب تاثیر نپذیرفته و جذابیت های خاص خود را برای گردشگران دارد. از مهم ترین جاهای دیدنی بانکوک می توان به کاخ گرند پالاس، وات فو، وات آرون و معبد بودای طلایی اشاره نمود.

بانکوک در مقایسه با کوالالامپور سنتی تر است و در این شهر بناهای مدرن زیادی پیدا خواهید کرد که اغلب آن ها معروفیتی جهانی دارند؛ برجسته ترین و مهمترین جاذبه کوالالامپور برج های دوقلو پتروناس است. علاوه بر جاذبه های دیدنی مدرن، این شهر سواحل و جنگل های استوایی بسیار زیبایی دارد و با پارک ها، موزه های بزرگ و مراکز خرید خود سعی دارد که خود را به عنوان یک شهر مدرن به جامعه جهانی معرفی کند. میدان مردکا، برج کوالالامپور و موزه ملی، از فزونین جاهای دیدنی کوالالامپور هستند.

مالزی یا تایلند | آنالیز رستوران و غذا

از نظر گردشگران، هر دو شهر مقاصد بسیار منحصربه فردی برای امتحان کرن غذاهای تازه هستند. شهر بانکوک مملو از بازارهای رنگارنگ، فروشندگان غداهای خیابانی و طیف گسترده ای از رستوران های معمولی تا سطح بالا و گران است و بسیاری از این رستوران ها به مهارت آشپزی خود معروفیت دارند. در واقع، بخش بزرگی از تجربه سفر به بانکوک مربوط به عطر و طعم بی نظیر غذاهای محلی این شهر است. پد تای، توم یام گونگ (سوپ میگو) و گائنگ دائنگ (کاری قرمز) از جمله غذاهایی هستند که حتما در سفر به تایلند باید آن ها را امتحان کنید.

در کوالالامپور نیز ضیافتی پروپیمان از غذا در انتظار شما است. با توجه به اینکه افرادی با فرهنگ های گوناگون در این شهر زندگی می نمایند، می توانید غذاهای فرهنگ های مالایی، چینی و هندی را در این شهر میل کنید. غذای خیابانی نیز در این شهر حسابی رواج دارد و یکی از جذابیت های سفر به کوالالامپور، گردش در خیابان های بازار و چشیدن غذاهای فروشندگان مختلف است. کاری تند و بشقاب های نودل از محبوب ترین غذاها در این شهر هستند.

مالزی یا تایلند | آنالیز شرایط حمل و نقل عمومی

از نظر حمل و نقل عمومی، کوالالامپور در مقایسه با بانکوک زیرساخت های کامل تر و پیشرفته تری دارد. به همین علت، مسافران به راحتی می توان در شهر جابه جا شوند و برای پیداکردن تاکسی با هیچ مسئله ای روبرو نخواهند بود. خوشبختانه بسیاری از تابلوهای مربوط به سفرهای درون شهری به زبان انگلیسی هستند و اتوبوس، مونوریل، قطارهای شهری و توک توک به خوبی در دسترس مسافران واقع شده است.

اما سیستم حمل ونقل عمومی در بانکوک ضعیف تر از کوالالامپور است و ترافیک دیوانه نماینده شهر می تواند جابه جایی با اتوبوس و تاکسی را در سطح شهر سخت کند؛ ضمن اینکه دسترسی به تاکسی به مقدار کوالالامپور ساده نیست و توک توک در این شهر بیشتر از مرکز مالزی رواج دارد. در بانکوک، قطار هوایی و مترو کارآمدترین روش برای رفت وآمد در شهر هستند.

مالزی یا تایلند | آنالیز و مقایسه مراکز خرید

در دوراهی کوالالامپور یا بانکوک یا برای خرید، به راحتی نمی توانی یکی را بر دیگری فزونی دارد؛ خریدکردن در هر دو شهر، فعالیتی لذت بخش و بسیار هیجان انگیز است. بانکوک با فروشگاه های متنوع و فراوان خود، مقصدی عالی برای خرید است و در آن همه چیز اعم از مراکز خرید مدرن تا بازارهای سنتی و مراکز خرید مالی به چشم می خورد. علاوه بر این ها، بانکوک بازارهای شبانه موقتی هم دارد که در آن انواع پارچه، غذا و کالاهای محلی به فروش می رسند و امکان تجربه جنبه متفاوتی از فرهنگ را برای شما فراهم می نمایند.

کوالالامپور که به مراکز خرید گران قیمت و مدرن خود معروف است، خیلی از مسافران را به خود جذب می نماید. این شهر نیز درست مثل بانکوک بازارهای شبانه و مراکز خرید زیادی دارد و به طور قطع، مقصد مناسبی برای علاقمندان به خرید خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر عاشق بازارهای محلی هستید، بانکوک مقصد مناسب تری برایتان خواهد بود؛ کوالالامپور در مقایسه با بانکوک مراکز خرید مدرن بیشتری دارد و در مقابل، تعداد بازارهای محلی در بانکوک بیشتر است.

مالزی یا تایلند | آنالیز شرایط ویزا

مالزی از آن دست کشورهایی است که مسافران ایرانی برای سفر به آن احتیاجی به اخذ ویزا ندارند و به راحتی هر زمان که اراده نمایند با خرید بلیط هواپیما مالزی و رزرو هتل، می توانند به این کشور سفر نمایند. اما برای سفر به تایلند باید ویزا بگیرید و مبلغی معادل 100 میلیون تومان نیز در حساب خود داشته باشید. برای دریافت ویزای تایلند به مدارکی مثل بلیط تایلند، واچر رزرو هتل، پاسپورتی با اعتبار حداقل 7 ماه احتیاج دارید. برای اخذ ویزای تایلند، می توانید به وسیله کارگزاری های معتبر یا آژانسی که بلیط و تور تایلند را از آن خریده اید، اقدام کنید. اگر سوالی در رابطه با ویزای تایلند دارید، می توانید با کارشناسان ما در خبرنگاران تماس بگیرید.

کوالالامپور یا بانکوک؛ انتخاب شما چیست؟

در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران ، سفر به تایلند و مالزی را از جنبه های گوناگون مورد آنالیز قرار دادیم و سعی کردیم اطلاعاتی را که برای گذر از دوراهی مالزی یا تایلند به آن احتیاج دارید، در اختیارتان قرار دهیم هر دو این شهرها مقاصد بسیار جذابی برای سفر هستند و این خود شما هستید که با توجه به سلایق و اولویت هایتان، باید مناسب ترین گزینه را برای سفر انتخاب کنید.

شما کدام یک از این دو کشور را برای مسافرت ترجیح می دهید؟ اگر تجربه ای از سفر به کوالالامپور یا بانکوک دارید، آن ها را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول درباره انتخاب کوالالامپور یا بانکوک

از نظر هزینه ها، کدام شهر برای مسافرت مناسب تر است؟

به طور کلی میانگین هزینه ها در کوالالامپور نسبت به بانکوک کمتر است.

از چه طریقی می توان به مالزی یا تایلند سفر کرد؟

برای سفر به شهرهای این دو کشور، باید تور یا بلیط هواپیما بگیرید. از سایت خبرنگاران ، می توانید تاریخ و قیمت بلیط هواپیما مالزی و تایلند را مشاهده و آنالیز کنید.

مالزی و تایلند از چه جنبه های با یکدیگر تفاوت دارند؟

از نظر سیستم حمل ونقل عمومی مالزی شرایط مطلوب تری دارد و از امکانات رفاهی بیشتری برای پیاده روی برخوردار است. این کشور مراکز خرید مدرن بیشتری دارد و در تایلند بازارهای محلی بیشتر از مالزی خودنمایی می نمایند.

منبع: فلای تودی
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 637

به "سفر به کوالالامپور یا بانکوک؟ (تور تایلند ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به کوالالامپور یا بانکوک؟ (تور تایلند ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید