غافلگیری در گام نخست؛ والیبال ایران دوباره مقابل ژاپن تسلیم شد

به گزارش زعفران، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در لیگ ملت های والیبال مقابل ژاپن باخت. سه بازی از چهار رویارویی 2 تیم با رجحان ژاپن به انتها رسیده است.

غافلگیری در گام نخست؛ والیبال ایران دوباره مقابل ژاپن تسلیم شد

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 15:30 امروز (آدینه) در نخستین بازی خود در لیگ ملت های والیبال به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه سه بر صفر مغلوب شد. این شکست در شرایطی رقم خورد که همه انتظار داشتند ایران، در رویارویی با یک تیم آسیایی مسابقات را با برد شروع کند.

سه ست این بازی با امتیازات 25 بر 19، 25 بر 22 و 26 بر 24 به سود ژاپن رقم خورد.

ولادیمیر آلکنو در این بازی تیم خود را با ترکیب میلاد عبادی پور، سید محمد موسوی، امیر غفور، محمدطاهر وادی، میثم صالحی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت پور به میدان فرستاد.

ست اول (ایران 19 - ژاپن 25)

سرماخوردگی سعید معروف باعث شد تیم ملی والیبال ایران کار را با یک تغییر عظیم شروع کرد. ناهماهنگی محمدطاهر وادی به عنوان جانشین معروف با مهاجمین ایران باعث شد در اوایل بازی چند اشتباه در حمله رخ بدهد. اگرچه در اوایل بازی ایران تیم برتر میدان بود ولی خیلی زود ورق برگشت و ژاپن تا هفت امتیاز پیش افتاد. بازیکنان ایران در دریافت ضعیف، در حمله پراشتباه و در دفاع کم تاثیر بودند. در طول این ست طاهر کاظمی و امیرحسین اسفندیار برای زدن سرویس وارد زمین شدند اما ورود آنها هم تغییری در فرایند بازی به وجود نیاورد. بازی پراشتباه بازیکنان ایران پیروزی در ست اول را به ژاپن تقدیم کرد. از 25 امتیازی که این تیم در ست اول گرفت، 8 امتیاز با اشتباه مستقیم بازیکنان ایران به دست آمد.

ست دوم (ایران 22 - ژاپن 25)

در همان امتیازات ابتدایی این ست بود که پوریا فیاضی به جای میثم صالحی وارد زمین شد تا شاید مشکل دریافت و حمله تیم ایران برطرف گردد. همچنان کار تیمی ژاپنی ها برتر بود و این تیم پیش افتاد. در شرایطی که تیم ایران تنوع زیادی در حمله به نمایش نمی گذاشت، ژاپن از برنامه های مختلف استفاده می کرد. تنها نکته مثبت کار ایران در امتیازات ابتدایی این ست، عملکرد خوب دفاع روی تور با درخشش علی اصغر مجرد بود. در تیم ایران بیشتر توپ ها به امیر غفور ختم می شد.

اگرچه این بازیکن عملکرد خوبی داشت اما نداشتن تنوع مهاجمین، باعث می شد دفاع تیمی حریف بیشتر حملات تیم ایران را خنثی کند. ژاپن فاصله خوبی با تیم ایران ایجاد نموده بود اما انتها شاگردان آلکنو با عملکرد خوب در دفاع روی تور، ضعف دریافت و حمله را جبران کردند و در امتیاز 15 به حریف رسیدند. امتیاز شانزدهم هم با جنگندگی محمدرضا حضرت پور و توپ گیری دیدنی این بازیکن و سپس نمایش خوب مدافعین روی تور، به نام ایران ثبت شد. اگرچه دفاع ایران در این ست عملکرد خوبی داشت اما همین یک نکته برای پیروزی کافی نیست و ژاپن با فزونی در زدن سرویس، حمله و توپ گیری، دست بالا را داشت و به راحتی برنده ست دوم شد.

ست سوم (ایران 23 - ژاپن 25)

عملکرد تیم ایران در این ست به مراتب بهتر شد اما ژاپنی ها با درخشش در سرویس و به خصوص توپ گیری، فشار زیادی روی شاگردان آلکنو وارد کردند. اگرچه در بخش زیادی از این ست ایران تیم برتر زمین بود، در یک سوم پایانی ست ژاپن نمایش بهتری ارائه کرد و دوباره پیش افتاد. در کل این بازی ژاپن در سرویس، حمله، توپ گیری و دریافت عملکرد بسیار خوبی داشت و شایسته رسیدن به این پیروزی بود. در اواخر ست سوم، میلاد عبادی پور از ناحیه انگشت دچار مصدومی جزئی شد و جای خود را به میثم صالحی داد.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت ها به وقت تهران

ایران صفر - ژاپن 3

شنبه 8 خرداد، ساعت 14:30، ایران - روسیه

یکشنبه 9 خرداد، ساعت 14:30، ایران - هلند

پنجشنبه 13 خرداد، ساعت 14:30، ایران - کانادا

آدینه 14 خرداد، ساعت 19، ایران - ایتالیا

شنبه 15 خرداد، ساعت 22، ایران - بلغارستان

چهارشنبه 19 خرداد، ساعت 20:30، ایران - آمریکا

پنجشنبه 20 خرداد، ساعت 12:30، ایران - صربستان

آدینه 21 خرداد، ساعت 12:30، ایران - آلمان

سه شنبه 25 خرداد، ساعت 14:30، ایران - استرالیا

چهارشنبه 26 خرداد، ساعت 23:30، ایران - برزیل

پنجشنبه 27 خرداد، ساعت 18:30، ایران - اسلوونی

دوشنبه 31 خرداد، ساعت 15:30، ایران - فرانسه

سه شنبه اول تیر، ساعت 17:30، ایران - لهستان

چهارشنبه 2 تیر، ساعت 18:30، ایران - آرژانتین

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 122

به "غافلگیری در گام نخست؛ والیبال ایران دوباره مقابل ژاپن تسلیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غافلگیری در گام نخست؛ والیبال ایران دوباره مقابل ژاپن تسلیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید