فواید لذت بردن از تنهایی!

به گزارش زعفران، اغلب اوقات وقتی که دیگران اطرافمان را گرفته اند، انرژی زیادی مصرف می کنیم. کوشش کردن برای شاد کردن و خنداندن دیگران، سر در آوردن از احساساتشان و دیگر مسائل لازمۀ تعامل با دیگران است.

فواید لذت بردن از تنهایی!

خبرنگاران | بعضی از مردم تنها بودن را چیز بدی می دانند. از نظر آنها این موضوع معنیش این است که یا آدم ضداجتماعی هستید یا اینکه کسی به بودن با شما علاقه ندارد و هیچکدام از اینها شرایط خوبی نیست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از lifehack.org، اما در واقع، تنها بودن لزوماً چیز بدی نیست و وقتی که یاد بگیرید چگونه از تنهایی لذت ببرید، فواید بسیاری نصیبتان خواهد شد.

در زیر با فواید لذت بردن از تنهایی آشنا می شوید:

دوباره شارژ می شوید

اغلب اوقات وقتی که دیگران اطرافمان را گرفته اند، انرژی زیادی مصرف می کنیم. کوشش کردن برای شاد کردن و خنداندن دیگران، سر در آوردن از احساساتشان و دیگر مسائل لازمۀ تعامل با دیگران است.

اگر پیوسته با دیگران در ارتباط باشد، موجب خستگی ذهنتان می گردد. قدری تنها بودن می تواند سبب شارژ مجدد شما گردد، و مدتی از کار زحمت دار تعامل با دیگران مرخصی بگیرید.

بیشتر تامل می کنید

زندگی همیشه با سرعت دیوانه واری به پیش می رود. آنقدر سریع، که به ندرت پیش می آید که لحظه ای را به تنهایی بنشینید و به زندگیتان فکر کنید.

تنها بودن فرصت عالی ای را در اختیارتان می گذارد تا قدری به خود فکر کنید. وقتی که مجبور نباشید زمان زیادی را صرف پردازش افکار و احساسات دیگران کنید، برترین موقع برای تمرکز دورنی است.

تنهایی محیطی عالی را برای تامل فراهم می آورد.

با احساسات خود ارتباط برقرار می کنید

وقتی که همیشه دیگران دور و برتان هستند، پیوسته باید کوشش کنید تا احساسات طرفتان را بخوانید و به آنها برسید. بدین ترتیب ممکن است، ارتباطتان را با خودتان از دست بدهید.

وقتی که از تنها بودن لذت ببرید، به دید دقیقتری از احساسات خودتان می رسید. درک عمیق تری از اینکه چه چیزهای شما را راضی می نماید و چه چیز حالتان را می گیرد و چه چیز ناراحتتان می نماید می رسید.

به علم به اینها، تنظیم احساسات برای شما آسانتر خواهد شد. اما آغاز همۀ اینها وقتی است که چگونگی احساستان را درک کند و این امر به وسیله قدری تنهایی میسر می گردد.

آغاز به انجام کارهایی می کنید که واقعاً ازشان لذت می برید

وقتی که پیوسته در جوار دیگران هستید، برای یافتن برنامه هایی که همۀ گروه از آن لذت ببرند، مرتب مجبور به سازش و کوتاه آمدن هستید. اما متاسفانه، چیزهایی که شما به آنها علاقه دارید، ممکن است همیشه محبوب گروه نباشد.

بنابراین زمانی که درک کنید که تنهایی آزادی بیشتری برای انجام کارهایی واقعاً دلتان می خواهد انجام دهید در اختیارتان می گذارد، بیشتر از تنهاییتان لذت خواهید برد.

کارایی تان بالاتر خواهد رفت

با دیگران بودن می تواند لذتبخش و سرگرم کننده باشد، اما همزمان ممکن است بر کارایی و بازده شما نیز تاثیر بگذارد. بعضی از اوقات حضور دیگران تنها باعث حواس پرتی و به انجام نرسیدن کارها می گردد.

زمانهایی که در تنهایی می گذرانید، می تواند پربازده ترین اوقات زندگی شما باشد؛ به خصوص به این خاطر که حواس پرتی کمتری دارید و می توانید خودتان را معطوف به کار کنید.

بیش از قبل از روابطتان لذت می برید

وقتی که به طور مرتب زمانی را به تنهایی تان اختصاص دهید و از تنها بودنتان لذت ببرید، درخواهید یافت که حتی بیش از پیش از روابطتان با مردم لذت می برید.

به این خاطر که زمانی را که در تنهایی می گذرانید، باعث می گردد بیشتر قدر خودتان را بدانید.

اما از طرف دیگر، قدر همۀ چیزهای فوق العاده ای را که از روابطتان با دیگران ناشی می گردد را هم بهتر می دانید. چیزهایی که خیلی وقتها از یادمان می رود.

حس استقلال بیشتری دارید

وقتی که از تنها بودن لذت ببرید، بیشتر نسبت به تواناییتان در تنها ماندن خاطرجمع می شوید. و این امر طبیعتاً به احساس استقلال بیشتر در شما دامن می زند.

هنگامی که یاد بگیرید از تنهایی تان لذت ببرید، دیگر احساس اضطراب و شوق بیمارگونه به حضور دیگران را نخواهید داشت. دیگر احساس نخواهید کرد که پیوسته احتیاجمند تعامل با دیگران هستید و اضطراب اینکه به اطرافتان نگاه کنید و جز خودتان کسی را نبینید، را نخواهید داشت.

از اینکه پیوسته در پی راضی نگه داشتن دیگران باشید خلاص می شوید

زندگی سرشار از روابط است و بیشتر روابط تنها تا زمانی ادامه می یابد که هر دو طرف راضی باشند. راضی نگه داشتن طرف مقابل، بسته به اینکه طرفتان چه کسی باشد، می تواند کاری انرژی بر و خسته کننده باشد. این موضوع نه تنها شامل روابط شخصی، بلکه شامل دیگر انواع روابط هم می گردد.

وقتی که تنها هستید، تنها کسی که لازم است به رضایت و راضییش در آن لحظه اهمیت دهید، خودتان هستید. می توانید به شکلی که خودتان را راضی می نماید با خودتان رفتار کنید.

احتیاجی نیست که به خاطر چیزی عذرخواهی کنید

وقتی که از تنها بودن لذت ببرید، خیلی سریع متوجه خواهید شد که تنهایی یعنی احتیاجی نیست که برای کاری که می کنید غذر بخواهید. خیلی وقتها ما کارهایی می کنیم که دیگران را ناراحت می نماید و یا احساساتش را جریحه دار می نماید و باید سریع به این خاطر عذرخواهی کنیم.

اما وقتی که تنها هستید، احتیاجی نیست که برای چیزی عذرخواهی کنید. امری که در اغلب شرایط ها فشار زیادی را سبب می گردد. در حضور دیگران همیشه باید حواستان به چیزی که می گویید یا هر کاری که می کنید باشد تا یک وقت به کسی توهین نکنید یا ناراحت و عصبانیش نکنید.

دیگر در پی تایید دیگران نیستید

خیلی وقتها ممکن است احساس کنیم که پیش از اقدام به کاری باید از دوستان و خانواده اوکی بگیریم. ما همیشه برای مشورت در خصوص اقدام بعدیمان به دیگران مراجعه می کنیم.

البته مشورت گرفتن از دیگران بعضاً نه تنها کاملاً اقدامی مقبول، بلکه حرکتی لازم است. اما وقتهایی هم هست که کاملاً می توانیم یک تنه اقدام کنیم و باز هم به سراغ دیگران می رویم.

وقتی که زمان بیشتری را در تنهایی بگذرانید، یاد می گیرید تا به غریزۀ خود اعتماد کنید و بدون احتیاج به تایید دیگران به تصمیم گیری دست بزنید.

منبع: فرادید
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 556

به "فواید لذت بردن از تنهایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید لذت بردن از تنهایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید