تور روسیه: نکاتی که قبل از سفر به روسیه برای جام جهانی 2018 باید بدانید

به گزارش زعفران، بسیاری از افراد از سراسر جهان برای تماشا بازی های جام جهانی به روسیه می فرایند. بعضی افراد بخاطر نداشتن اطلاعات کافی از فرهنگ این کشور نگران هستند که مبادا در طول مدت اقامت خود در این کشور با مسئله ای روبه رو شوند. اگر شما هم جزو این افراد هستید حتما این مقاله را بخوانید.

تور روسیه: نکاتی که قبل از سفر به روسیه برای جام جهانی 2018 باید بدانید

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

اگر با تورهای جام جهانی روسیه یا تورهای روسیه راهی این کشور هستید، بهتر است نکاتی را قبل از سفر به خاطر بسپارید.

سفر کردن به کشورهای بیگانه بخصوص برای اولین بار ممکن است تجربه های خوبی به جا نگذارند، اما با مطلعی از فرهنگ و عادات مردم آن کشور خیلی راحت می توان برای مدتی، کم یا زیاد، با مردم آن کشور ارتباط برقرار کرد و خوش گذراند. طی برگزاری جام جهانی 2018 مسافران زیادی به این کشور سفر می نمایند که ضروری است تمام آن ها نکاتی را از پیش بدانند تا سفری بی خطر و راحت داشته باشند.

روس ها انگلیسی صحبت نمی نمایند

زبان انگلیسی در اروپای غربی خیلی رایج نیست، اما هرکسی که کار شما به او وابسته باشد (فروشنده بلیت مترو، کارکنان هتل، پیشخدمت های رستوران) معلومات دست و پاشکسته ای راجع به این زبان دارند. اصلا نگران نباشید؛ مکان هایی مانند نمایشگاه ها، موزه ها، باغ وحش ها و غیره تمام اطلاعات لازم را به زبان انگلیسی برای شما آماده نموده اند. حتی مغول های روسیه هم کلماتی چون hotel، bus و food را بلد هستند، به این خاطر که تقریبا همه در مدرسه این درس را گذرانده اند. مردمان روسیه برقراری ارتباط را دوست دارند و تمام کوشش خود (از لحاظ دانش زبانی) را می نمایند تا به دیگران یاری نمایند. اگر هم پیروز نشوند، حتما با علامت و نشانه منظور خود را می رسانند.

با تمام این شرح ها دانلود کردن اپلیکیشن Google Translate می تواند فکر خوبی باشد. زبان روسی کلمه های بسیاری را از زبان های اروپایی وام گرفته است که تلفظ تقریبا یکسانی دارند. اگر یاد بگیرید که C همان S ،П همان P ،У همان U، و Л همان L است، هرجا کلمه های СТОП و ТУАЛЕТ ببینید متوجه می شوید که به ترتیب به معنای توقف و توالت هستند.

راننده تاکسی های بی وجدان در کمین هستند

در خیابان برای راننده تاکسی ها دست تکان ندهید، یا با هر اتومبیلی که قصد رساندن شما را داشت، همراه نشوید.

مطلع باشید: از آنجا که شما غریبه هستید، راننده تاکسی ها می خواهند جیب شما خالی نمایند، یعنی بیش از حد از شما کرایه بگیرند. بنابراین چند قانون را همواره به خاطر داشته باشید؛ زمانی که در فرودگاه هستید، تنها تاکسی های مخصوص با نشان Такси (به معنای تاکسی) بگیرید. برای تاکسی هایی که در خیابان هستند، دست تکان ندهید و با هر اتومبیلی راهی نشوید. بهتر و راحت تر آن است که از سرویس های آنلاین اوبر (Uber)، (Gett) و Yander.Taxi بهره ببرید. بعضی راننده تاکسی ها تظاهر می نمایند که پول خرد ندارند (البته شاید هم واقعا نداشته باشند) که در چنین موقعیتی مسافر باید اصرار کند که تاکسی به نزدیک ترین مغازه برود و پولش را خرد کند. اما اگر زبان روسی بلند نباشید چه؟ همواره سعی کنید مقداری پول خرد روسی همراه داشته باشید (100 روبل یا کمتر) و نباید فراموش کنید که اصلا نیازی نیست به راننده ها انعام بدهید (که اگر هم این کار را انجام دهید، راننده شکایتی نمی کند).

هتل با قیمت گزاف رزرو نکنید

طی مسابقات جام جهانی، بعضی هتل ها و مسافرخانه های شهرهای بزرگ قیمت های خود به شکل سرسام آوری تا بی نهایت افزایش می دهند و بیش از حد توان مسافر پذیرش می نمایند. برای فرار از این مسائل، پیش از رفتن چندین هتل را رزرو کنید تا اگر به محض رسیدن یکی از هتل های شما را نپذیرفت، سریع به بعدی مراجعه کنید. مدام به فهرست هتل های سایت رسمی فیفا سر بزنید. گزینه دیگر آنالیز هتل ها یا وسایل راحتی شهرهای نزدیک است. این شهرها ممکن است با اتومبیل یا قطار 1 تا 2 ساعت با شهر مورد نظرتان فاصله داشته باشد، اما درعوض قیمت ها در آن جا بسیار معقول تر و مناسب تر است. برای مثال در آرزاماس، که دو ساعت با سارانسک فاصله دارد، قیمت یک اتاق دونفره (برای هر شب) بین 1000 تا 2000 روبل است. هر تصمیمی که گرفتید، اصلا در پی کرایه آپارتمان هایی با صاحبانی که نمی شناسید نروید، حتی اگر ظاهر محبت آمیز ای داشتند.

آیا اینجا امن است؟

ایجاد و حفظ امنیت نخستین مسئولیت کشور میزبان در جام جهانی است و به طور حتم روسیه در این امر کوتاهی نمی کند. حتی در بازی های محبت آمیز در موسکو، از ایستگاه مترو تا ورزشگاه ماموران امنیتی در حال اجرا وظیفه هستند. مکان های مخصوص گردشگران نیز از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. تمام این ها به این معنا است که شما از جیب برها یا زدوخوردهای هواداران تیم مقابل در امان هستید. پس همه چیز درواقع به شما بستگی دارد.

پیشنهاد ما به شما این است که: رفتارها و عکس العمل های شدید از خود نشان ندهید، عادی و معقول رفتار کنید، مراقب باشید و با افراد مشکوک صحبت نکنید، در حومه شهر پیاده روی نکنید، و درباره نکاتی که در اولین برخورد با روس ها باید رعایت کنید تحقیق کنید.

روس ها کمونیست هستند؟

روسیه و روس ها مدت زمانی است که دیگر کمونیست نیستند. باور کنید آن ها عاشق نوشیدن قهوه در استارباکس، تماشای یوتیوب، سفر به خارج از کشور و صحبت با افراد خارجی هستند. درواقع آن ها بسیار اجتماعی هستند و حتی مایل اند به شما یاد بدهند که چطور به روسی قسم بخورید یا چطور غذاهای روسی درست کنید. حتی اگر کسی لباسی بپوشد که روی آن حروف (CCCP (USSR باشد، هیچ معنایی ندارد. حتی شما هم می توانید آن را بپوشید؛ هیچ مسئله ای پیش نمی آید.

مراقب راننده های دیوانه باشید

داشتن داش کم (نوعی دوربین جانبی که در داخل و شیشه جلو مقابل راننده، برای جلوگیری از فساد پلیس و تقبل در بیمه، مقابل راننده نصب می گردد) در بیشتر اتومبیل های روسی ممکن است این فکر را در فکر شما بیندازد که راننده های روسی دیوانه و غیرقابل اعتماد هستند. یوتیوب پر از فیلم هایی از راننده های روسی است؛ می توان گفت GTA زنده. اما واقعا به این بدی نیست و تنها به این معنا است که روس ها دوست دارند همه چیز را ضبط نمایند؛ هرچیزی که در جاده اتفاق می افتد.

منبع: کجارو / rbth.com
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 396

به "تور روسیه: نکاتی که قبل از سفر به روسیه برای جام جهانی 2018 باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: نکاتی که قبل از سفر به روسیه برای جام جهانی 2018 باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید