10. 5 درصد دانش آموزان تحت پوشش مدارس غیر دولتی هستند

به گزارش زعفران، تهران (پانا) - مدیر کل حقوقی وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد اکنون 10. 5 درصد دانش آموزان تحت پوشش مدارس غیر دولتی و 88. 5 درصد تحت پوشش مدارس دولتی هستند.

10. 5 درصد دانش آموزان تحت پوشش مدارس غیر دولتی هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، منصور اردستانی، مدیرکل حقوقی وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی تلفنی گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش شرایط خوبی دارد ولی با وضع مطلوب فاصله دارد و کوشش بر این است تا آموزش و پرورش با کیفیت و در دسترس اقشار مردم جامعه تامین گردد.

وی اضافه نمود: تعلیم و تربیت افراد لازم التعلیم بر عهده دولت است و بر اساس قانون اساسی تامین دسترسی عادلانه و فرصت های برابر آموزشی به عنوان یک هدف برای نظام آموزشی تعریف شده است.

اردستانی توضیح داد: با گذر زمان و شرایط خاص جامعه و اقتضاعات حکمرانی و راهبرد بودجه دولت پای مدارس غیر انتفاعی و غیر دولتی به حوزه تعلیم و تربیت باز شد.

این مدیر مسئول ادامه داد: در حال حاضر در دسته بندی ماهیتی دو نوع مدرسه غیر دولتی و دولتی در کشور وجود دارد که مدارس غیر دولتی با سرمایه شخصی و تمایل اشخاص حقیقی و یا حقوقی به صورت خصوصی بر اساس ضوابط آموزش و پرورش تاسیس می شوند.

اردستانی گفت: بنا به شیوه و نوع مدیریت در مدارس دولتی در کشور امروز مدارس دولتی تنوع بیشتری داشته و به صورت مدارس دولتی، مدارس هیات امنایی، مدارس خاص، مدارس شاهد، مدارس استعدادهای درخشان یا سمپاد اداره می شوند.

وی در ادامه از کاهش جمعیت دانش آموزی مدارس غیر دولتی به خاطر کرونا اطلاع داد و اضافه نمود: در حال حاضر حدود 17 هزار مدرسه غیر دولتی در کشور وجود دارد که یک میلیون و 660 هزار دانش آموز در مدارس غیر دولتی درس می خوانند.

مدیر کل حقوقی وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: اکنون 10. 5 درصد دانش آموزان تحت پوشش مدارس غیر دولتی و 88. 5 درصد تحت پوشش مدارس دولتی هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 106

به "10. 5 درصد دانش آموزان تحت پوشش مدارس غیر دولتی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10. 5 درصد دانش آموزان تحت پوشش مدارس غیر دولتی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید