اجرایی شدن طرح پلاک ایمن؛ بزودی

به گزارش زعفران، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: طرح پلاک ایمن یک سایت است که نیازی به حضور فیزیکی شهروندان ندارد و بزودی اجرایی می گردد.

اجرایی شدن طرح پلاک ایمن؛ بزودی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری شهر، جلال ملکی در مورد اجرای طرح 999 در شهر گفت: طرح 999 تا حدودی در تهران اجرا شد، قرار بود در این طرح ساکنین 999 برج تهران اعم از مسکونی، تجاری و اداری در زمینه ایمنی و نحوه مقابله با خطرات آموزش ببینند، چون حوادث در برج ها تبعات بسیار خطرناکی در پی دارد.

وی ادامه داد: این طرح در بیش از 100 برج اجرا شد، اما پس از شیوع ویروس کرونا با سرعت کند تری پیش رفت، چون اجرای آن مستلزم حضور فیزیکی شهروندان در ورودی هر برج بود. امیدواریم با بهبود شرایط این طرح با سرعت بالاتری پیگیری گردد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از اجرای طرح نو پلاک ایمن در راستای ارتقا سطح ایمنی در شهر خبرداد و گفت: طرح پلاک ایمن یک سایت است که نیازی به حضور فیزیکی شهروندان ندارد. قرار است ابتدا نیرو های آتش نشانی به صورت آزمایشی در این سایت نام نویسی نمایند و با توجه به پرسش ها و نکات مطرح شده اقدام به ایمن سازی ساختمان های خود نمایند. سپس این طرح وارد فاز عملیاتی برای شهروندان خواهد شد.

وی اضافه نمود: این طرح به نوعی آگاهی و پرسش از شهروندان درخصوص ایمنی محل سکونت آن ها است. در واقع چک لیستی از خطرات و نکات ایمنی در محیط در سایت واقع شده است و شهروندان با توجه به شرایط و شکل رعایت ایمنی در محل سکونتشان سوالات را پاسخ خواهند داد.

ملکی اضافه نمود: پس از دریافت پاسخ ها در سایت، کارشناسان سازمان آتش نشانی این پاسخ ها را آنالیز می نمایند و نکات ایمنی را متناسب با منزل شهروندان به آن ها ارائه می دهند. به اسم مثال به یک شهروند گفته می گردد بهتر است ایمنی لوله های گاز منزل خود را چک کنید یا بخاری خانه را از وسایل منزل فاصله دهید و...

وی تاکید نمود: دستورالعمل های ایمنی هر خانه قطعا با واحد مسکونی طبقه بالا و یا ساختمان مجاور کاملا فرق دارد. اگر فردی منزل خود را تغییر دهد و دوباره به سایت مراجعه کند، نکات نوی مطابق با محل سوکنت فعلی خود دریافت خواهد نمود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به مزیت دیگر طرح پلاک ایمن گفت: اگر شهروندی تمایل به بازدید یک کارشناس آتش نشانی از منزل خود را داشته باشد، هماهنگی ها انجام خواهد شد و به متقاضی اعلام می گردد که کارشناس چه روزی در منزل او حضور پیدا خواهد نمود. حضور کارشناس در محل به صورت رایگان و در شرایط فعلی منوط به بهبود شرایط کرونایی است.

وی با بیان اینکه طرح پلاک ایمن آتش نشانی تهران در ماه آینده به مرحله اجرایی خواهد رسید، ذکر کرد: قطعا اجرای درست این طرح در کاهش حوادث موثر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 223

به "اجرایی شدن طرح پلاک ایمن؛ بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرایی شدن طرح پلاک ایمن؛ بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید