باخ: المپیک در صورت مداخله سیاسی انتها خواهد یافت

به گزارش زعفران، رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) به تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی پکن به وسیله بعضی کشورهای دنیا واکنش نشان داد.

باخ: المپیک در صورت مداخله سیاسی انتها خواهد یافت

به گزارش خبرنگاران، توماس باخ امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران بیان کرد کمیته بین المللی المپیک نگران حضور ورزشکاران در بازی های زمستانی 2022 در پکن است و نه سیاستمداران.

تا به امروز کشورهای آمریکا، استرالیا، انگلیس و کانادا به صورت رسمی المپیک زمستانی پکن را از نظر دیپلماتیک تحریم کردند.

رئیس کمیته بین المللی المپیک گفت: IOC همیشه نگران مشارکت ورزشکاران در بازی های المپیک است و به همین علت از حمایت ورزشکاران به وسیله دولت ها استقبال می کنیم. این موضوع به ورزشکاران اطمینان خاطر می دهد و با منشور صلح المپیک مطابقت دارد. حضور نمایندگان رسمی کشورها در بازی های المپیک فقط یک تصمیم سیاسی است. کمیته بین المللی المپیک نیز به بی طرفی سیاسی پایبند است.

توماس باخ در ادامه گفت: امتناع از دادن بیانیه سیاسی به ما اجازه می دهد که در هیچ طرفی نباشیم. در غیر این صورت IOC نمی تواند هدف خود برای یکپارچگی دنیا را عملی کند. نمی توانیم 206 کمیته ملی المپیک در دنیا را برای شرکت در بازی های سیاسی المپیک متحد کنیم. من حتی گفته بودم که مداخله سیاسی می تواند به معنای سرانجام المپیک باشد. همان طور که این اتفاق در بازی های المپیک باستانی پس از هزار سال به خاطر مداخله امپراطور رم رخ داد. یونانیان باستان می دانستند که المپیک فقط در صورت بی طرفی سیاسی می تواند وجود داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 511

به "باخ: المپیک در صورت مداخله سیاسی انتها خواهد یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخ: المپیک در صورت مداخله سیاسی انتها خواهد یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید