اخبار سیاسی

تور فرانسه ارزان: بلینکن به قصد کاهش تنش با فرانسه به پاریس سفر می نماید

وزیر امور خارجه آمریکا میخواهد هفته آینده با سفر به پاریس، با مقامات فرانسه درباره تنش های ایجاد شده میان دو کشور گفت وگو کند.

16 مهر 1400

خاطرات سردبیر سابق روزنامه کیهان، عدل خاطراتش را بی طرفانه نوشته است

به گزارش خبرنگاران ، کتاب از گذشته ای نه چندان دور؛ خاطرات سردبیر سابق روزنامه کیهان نوشته سیدحسین عدل به تلاش فرشید ابراهیمی منتشر شد.

5 مهر 1400

هشدار اندونزی درخصوص تبعات دستیابی استرالیا به زیردریایی اتمی

وزارت امور خارجه اندونزی در بیانیه ای درخصوص کوشش استرالیا برای دستیابی به زیردریایی اتمی و تأثیر این اقدام بر صلح و ثبات منطقه ابراز نگرانی کرد.

2 مهر 1400

علت تسهیل نشدن صدور مجوزهای کسب وکار، ضعف اراده اجرایی است

طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار با 6 ماده این هفته در دستور کار صحن مجلس قرار گرفته است. در واقع این طرح چهارمین اصلاحیه ماده 7 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی است و در حالی در نوبت آنالیز در صحن مجلس قرار گرفته که آخرین بار در 15 بهمن ماه سال...

26 شهریور 1400

آخرین اخبار از پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی

به گزارش خبرنگاران، حسین تنهایی، در خصوص بازگشت دو شرکت کره ای ال جی و سامسونگ به ایران گفت: چنین خبری صحت ندارد و انتشار این اخبار کذب به وسیله بعضی شرکت های فراوری کننده لوازم خانگی داخلی اجرا شده است.

16 شهریور 1400

ایرانی ها چند خانه تازه در ترکیه خریدند؟

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه می گوید که با وجود تغییراتی که اقتصاد جهان پس از شیوع کرونا تجربه نموده، همچنان مسکن یکی از مهم ترین پیشران های اقتصاد ترکیه به تعداد می رود.

29 مرداد 1400

رهگیری موشک تازه روسیه، توقف گلوله با دست

کارشناسان نظامی: آمریکا در زمینه سلاح هایپرسونیک از روسیه عقب است. مسکو میخواهد این موشک ها را در تسلیح قرار دهد.

28 مرداد 1400

طرح های فصلی به دبیرخانه دائمی احتیاج دارد

خبرنگاران ، با گذشت 16 دوره از طرح های فصلی که با حمایت از آخرین حلقه صنعت نشر با بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار گردید، آنالیز آن در ابعاد مختلف با هدف آسیب شناسی و البته ترسیم منظره و شناسایی روش های موثر...

17 مرداد 1400

افتتاح تصفیه خانه فاضلاب همدان یک تهدید بهداشتی را به فرصت تبدیل کرد

استاندار همدان در پویش هر هفته الف-ب-ایران، گفت: افتتاح تصفیه خانه فاضلاب همدان یک تهدید بهداشتی را به فرصت تبدیل کرد.

14 مرداد 1400

چه خطراتی متوجه ایران و ترکیه است؟

یک کارشناس شرق آسیا درباره حضور ایران در مجمع دیپلماسی آنتالیا به خبرنگاران گفت: بیشترین کاری که تهران می تواند انجام بدهد و انتخاب بهتری هم به حساب می اید، همکاری با دولت مرکزی در کابل است.

12 مرداد 1400

بازسازی Dead Space رونمایی شد؛ الکترونیک آرتز در جهت رستگاری

شرکت الکترونیک آرتز (EA) در جریان رویداد EA Play با نمایش دادن یک تیزر کوتاه از بازسازی بازی دد اسپیس، ساخته شدن این بازی را تأیید کرد. بازسازی بازی دد اسپیس از پایه و اساس با گرافیک نسل نهمی اجرا شده و بر اساس تصاویر محدودی که از آن دیده ایم، ظاهری خارق العاده...

11 مرداد 1400

اروپا: لبنان در لبه پرتگاه است

ایسنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت این اتحادیه قصد یاری بیشتری به لبنان را که با بحران مالی هولناکی روبرو است، دارد.

8 مرداد 1400

اقدامات آمریکا علیه رسانه های عراقی راه به جایی نخواهد برد

به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، علی التمیمی حقوقدان عراقی محدود کردن دسترسی سایت ها از سوی آمریکا را مغایر با منشور بین المللی دانست.

5 مرداد 1400

دلتا در اروپا، از هشدارها درباره وقوع موج چهارم تا لغو طرح کاهش محدودیت ها

با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته دلتا در اروپا کشورهای عضو این اتحادیه از جمله نروژ طرح لغو محدودیت ها را به حال تعلیق درآورده و مقام های این اتحادیه هم درباره وقوع موج چهارم کرونا هشدار می دهند.

5 مرداد 1400

حضور حداکثر 5 هزار نفر در بازی های المپیک توکیو

حداکثر 5هزار دیدنگر می توانند بازی های المپیک توکیو را در استادیوم ها دیدن نمایند.

30 تیر 1400

آمریکا 55 مقام آمریکای مرکزی را در لیست افراد متهم به فساد قرار داد

در حالی که از زمان روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تنها بعضی موانع فیزیکی در جهت مهاجرت حذف شده، وزارت امور خارجه این کشور با ادعای حمایت از مردم کشور های آمریکای مرکزی و حل بحران مهاجرت، لیست اسامی 55 مقام این منطقه را منتشر نموده که به فساد یا...

28 تیر 1400

سیستم بانک داری در کانادا

اغلب بانک ها در کانادا بصورت خصوصی اداره می شوند ولی تابع قوانین دولت فدرال و سیاست های بانکی کشور کانادا می باشند. زمانیکه با ویزای توریستی در کانادا هستید، نیازی به ایجاد حساب بانکی ندارید اما راه هایی برای باز کردن حساب وجود دارد. اما اگر با ویزای...

27 تیر 1400

آمریکا درباره خروج نیروهایش بیانیه صادر کرد

ایسنا نوشت:سخنگوی پنتاگون بیان کرد که وزیر دفاع دستور خروج بعضی سامانه ها و نیروها از خاورمیانه را طی این تابستان داده است اما این تغییرات بر منافع امنیت ملی ما تأثیر نخواهد گذاشت.

25 تیر 1400

روسیه: راه چاره افغانستان ایجاد دولت ائتلافی با حضور طالبان است

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفت، روسیه بر این باور است که افغانستان باید یک دولت ائتلافی نو با حضور نمایندگان تمامی احزاب سیاسی از جمله طالبان ایجاد کند و این تنها راه برون رفت از بحران کنونی در این کشور محسوب می گردد.

24 تیر 1400

دفاع دبیر حزب کمونیست تبت از حاکمیت چین

یکی از مقام های ارشد تبت اعلام نمود، چین از رهبری حزب کمونیست در این منطقه به منظور پیشرفت و توسعه مالی و راهنمایی جامعه تبتی بر اساس سوسیالیسم حمایت می نماید.

24 تیر 1400
تعداد: (31)