بازیگر مشهور: باز هم در خانه سینما را گِل می گیرم!

به گزارش زعفران، احمد نجفی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون است. او بعلاوه مجری برنامه صندلی داغ نیز بود.

بازیگر مشهور: باز هم در خانه سینما را گِل می گیرم!

بخش هایی از مصاحبه احمد نجفی با مهر را در ادامه می خوانید:

  • در زمینه اجرا یک طرح را ارائه نموده ام، اما متأسفانه بعد از یکسال هنوز جوابی به آن نداده اند و همچنان منتظرم تا نتیجه اش معین شود. این طرح بیشتر نگاه مالی و اجتماعی داشت و چارچوبش مانند صندلی داغ بود، اما باید توجه کنیم که شرایط امروز ما دیگر شرایط زمان فراوری صندلی داغ نیست.
  • قرار نیست دوباره در قاب یک برنامه بنشینیم و حرف های خودمانی بزنیم که حاصلی هم نداشته باشد. همه چیز به شرایط جامعه بازمی شود. صندلی داغ دوره اش تمام شده است و حالا باید فکر های تازه ای ارائه کرد. فکر می کنم این ظرفیت وجود دارد و اگر مردم هم از آن استقبال نمایند می توان برنامه های خیلی خیلی بهتری هم ساخت.
  • خیلی از مردم همچنان به واسطه صندلی داغ و کارآگاه علوی من را به یاد می آورند. در کار های تلویزیونی ام این ها بیشتر به یاد ها مانده و گاهی متوجه می شوم مردم آقای صندلی داغ یا آقای کارآگاه علوی خطابم می نمایند و نام خودم را به یاد نمی آورند.
  • نجفی درباره خاطره ای که از اقدام او برای گل گرفتن در خانه سینما در حافظه رسانه ها به جای مانده است و اینکه اگر زمان به عقب بازشود آیا آن اقدام را تکرار می نماید هم تأکید کرد: صددرصد همان کار را می کنم. حتی هزار درصد! اینکه یک عده ای بخواهند دور هم بنشینند و برای کار افراد دیگر و اینکه فیلمشان چه زمانی اکران شود تصمیم بگیرند، یک ظلم است. تصمیم برای تأیید پروانه ساخت و اکران یک مسئله دیگر است، اما ظلم زمانی اتفاق می افتد که گروهی با تعمد و برای زدن یک فرد که او را مزاحم خود می داند، اقدام به مانع تراشی برای اکران فیلمش نمایند. حتماً باید جلوی این اقدام ایستاد و صددرصد اگر دوباره در آن موقعیت قرار بگیرم، آن اقدام را تکرار می کنم. حتی اگر همین امروز این ظلم را ببینم به آن واکنش نشان می دهم.
  • کار صنفی به معنای حمایت از همکاران است. آن موقع حتی می شنیدم که بعضی می گفتند نجفی چرا نام فیلمش را گذاشته من یک ایرانی ام! یعنی آنقدر فیلم های منفی ساخته بودند که نمی خواستند چیزی به نام ایران و پرچم ایران در فیلم ها مطرح شود. به همین علت معتقدم با نیت های خاص آن فیلم را نابود کردند. همان جریانات هم باعث شد خیلی از آن افرادی که نیت سوء داشتند شناسایی شوند. همچنان اقدام خودم در گل گرفتن در خانه سینما را اقدام درستی می دانم که تبدیل به هشدار به بعضی از این افراد شد تا از درون خانواده سینما به همکاران خود ظلم ننمایند. مردم هم در این سال ها واکنش های بسیار مثبتی به این اقدام من داشته اند. حتی در سفر هایی که با خارج از کشور دارم این اقدام من را به یاد دارند و درود می فرستند که جلوی بی عدالتی ایستاده ام.
منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1402 بروزرسانی: 26 شهریور 1402 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 724

به "بازیگر مشهور: باز هم در خانه سینما را گِل می گیرم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگر مشهور: باز هم در خانه سینما را گِل می گیرم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید