با افرادی که بدبین هستند چگونه برخورد کنیم؟

به گزارش زعفران، نحوه برخورد با شخصیت پارانوئید به دلیل ویژگی های فردی این شخصیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

با افرادی که بدبین هستند چگونه برخورد کنیم؟

شخصیت پارانوئید، با سوء ظن، بدبینی و توهم های مختلف نسبت به دیگران زندگی را برای خود و اطرافیان خود طاقت فرسا می کنند. تا جایی که این تفکرات می تواند باعث آسیب به خود و دیگران شود. در این مطلب از خبرنگاران به بیان برخورد مناسب با افراد پارانوئید می پردازیم.

شناسایی نشانه های اختلال شخصیت پارانوئید

اولین قدم برای برخورد با شخصیت پارانوئید، این است که شما بتوانید نشانه های آن را تشخیص داده و این بیماری را به طور کامل بشناسید. برخی از نشانه های اختلال شخصیت پارانوئید عبارتند از:

  • همیشه به این فکر می کنند که شما یا دیگران می خواهید او را فریب داده یا به او آسیب برسانید.
  • به اعتماد و وفاداری بیش از حد شما علاقه مند است.
  • درباره دادن اطلاعات شخصی خود به شما، شدیدا محتاط است.
  • حتی زمانی که با شخصیت پارانوئید خوب هستید، فکر می کنند آنها را تحقیر کرده یا تهدید می کنید.
  • احساس گناه یا نادیده گرفته شدن دارد.

بحث نکردن از برخورد مناسب با افراد پارانوئید

این افراد بسیار شکننده و حساس هستند و کوچک ترین حرف های شما را توهین یا فریب تلقی می کنند. در حالت ایده آل، سعی کنید با آن ها هماهنگ شده و همدردی کنید اما بدون چون و چرا موافقیت نکنید. بدون قضاوت بشنوید، اما از احساسات و افکارشان حمایت نکنید.

برای برخورد با شخصیت پارانوئید محیط را امن کنید

منظور از محیط امن این است که فضای زندگی شما، حتی الامکان از هرنوع تنش و تشنج خالی باشد. درگیری و روابط مسموم وجود نداشته و صداقت و اعتماد محور اصلی باشد. افراد پارانوئید به میزان کافی از همه چیز واهمه دارند. آن ها تحمل فشار ندارند و خیلی راحت عصبانی می شوند. سعی کنید فقط به او احساس امنیت داده و اعتمادش را جلب کنید.

اسباب خشم او را از بین ببرید

اگر شما کنار فرد پارانوئید زندگی می کنید، پس باید در رفتارتان محتاط باشید زیرا او از شما الگو می گیرد. تا حد امکان سعی کنید بزرگوار، بخشنده و صبور باشید. عصبانی نشوید و مهارت های کنترل خشم را در مقابل او اجرا کرده و از او نیز بخواهید این کارها را هنگام عصبانیت انجام دهد. برای اینکه ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید به مطلب با این 10 نکته خشم خود را کنترل کنید! سر بزنید.

تقویت اعتماد به نفس فرد از نکات برخورد مناسب با افراد پارانوئید

افراد پارانویید، معمولا احساس کوچکی و حقارت را همراه خود دارند و دائما فکر می کنند که دیگران در حال کوچک کردن آن ها هستند. او به دلیل اینکه از مردم زیاد انتقاد شنیده، همیشه سعی دارد دیگران را محکوم کرده و خود را مبرا کند. بنابراین، سعی کنید صفات مثبت او را برایش شرح دهید و برای کارهای خوب، تشویقش کنید. کارهایی که تا به حال می کرده و دیده نمی شده را ببینید و عزت نفس و اعتماد به نفس او را احیا کنید.

نظرش را نسبت به دیگران تغییر دهید

شخصیت پارانوئید دائم تصور می کند که دیگران در حال توطئه چینی علیه او هستند و هر پچ پچی به معنای نقشه ای علیه اوست. سعی کنید او را بین مردم برده و نظرش را نسبت به افراد تغییر دهید. به آن ها بگویید هرکس زندگی خود را دارد و دلیلی ندارد که بخواهند توطئه ای برای او ترتیب دهند همه مثل هم هستند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چرا برخی دختران خواستگار ندارند؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 مرداد 1401 بروزرسانی: 8 مرداد 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 537

به "با افرادی که بدبین هستند چگونه برخورد کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با افرادی که بدبین هستند چگونه برخورد کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید