حکم یک شورای دولتی: هر نوع گرانی خدمات تلفن ثابت متوقف گردد!

به گزارش زعفران، زومیت نوشت: شورای رقابت اعلام نمود هرگونه افزایش در هزینه خدمات تلفن ثابت تا زمان ارائه دقیق هزینه تمام شده باید متوقف گردد.

حکم یک شورای دولتی: هر نوع گرانی خدمات تلفن ثابت متوقف گردد!

اواسط شهریور، با امضای رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، طرح افزایش هزینه ماهانه تلفن ثابت تصویب شد. این در حالی است که امروز، دوازدهم مهر، شورای رقابت دستور توقف افزایش در هزینه خدمات تلفن ثابت را صادر کرد. طبق این دستور، تا زمان ارائه دقیق هزینه تمام شده برای خدمات این تلفن ها، امکان افزایش هزینه وجود نخواهد داشت.

این در حالی است که یک هفته قبل خبری مبنی بر افزایش تعرفه تلفن ثابت منتشر شد که با استناد به نامه ستاد تنظیم بازار مورخ 26 مرداد 1401، دستور افزایش هزینه تلفن ثابت ابلاغ شده بود. طبق این مصوبه و جدولی که ستاد تنظیم بازار ارائه نموده بود، مشترکان تلفن ثابت در تهران 20 هزار تومان و در سایر مراکز استان ها 15 هزار تومان و در سایر شهرها 10 هزار تومان باید بابت نگه داری خط پرداخت نمایند.

بعلاوه، محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات شرکت مخابرات ایران، ضمن تأیید این موضوع اعلام نموده بود: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، تعرفه های تلفن ثابت باید از اوایل شهریور امسال اعمال می شد. ازاین رو، شرکت مخابرات ایران نیز از این دوره اعمال آن را در کشور شروع نموده است.

باوجوداین، شورای رقابت حالا دستور به توقف این افزایش قیمت داده است. در متنی که رسانه ها از این دستور منتشر نموده اند، چنین آمده است:

در پانصدونهمین جلسه مرکز ملی رقابت، به استناد بند 5 ماده 58 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و باتوجه به ماده 3 مصوبه جلسه 466 شورای رقابت با موضوع دستورالعمل نحوه تنظیم هزینه ماهیانه تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران موظف است با استقرار نظام حسابداری بهای تمام شده، نظام خود را به نحوی اصلاح کند که هزینه تمام شده هریک از خدمات تمام شده این شرکت به صورت مجزا و دقیق محاسبه گردد و درصورت های اقتصادی حسابرسی شده این شرکت درج گردد.

براساس این دستور، هرگونه تغییر در هزینه خدمات تلفن ثابت و دریافت وجوه اضافی مغایر با مصوبه شورای رقابت به شمار می آید و باید به قید فوریت متوقف گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 578

به "حکم یک شورای دولتی: هر نوع گرانی خدمات تلفن ثابت متوقف گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم یک شورای دولتی: هر نوع گرانی خدمات تلفن ثابت متوقف گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید