تور ارزان استرالیا: سد بزرگ ریف و آشنایی با این جاذبه تماشایی در استرالیا

به گزارش زعفران، سدها با دیوارهای مرجانی یکی از زیباترین جاذبه های دریایی هستند که علاقه مندان زیادی هستند هر ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان به این منطقه ها سفر می نمایند تا از نزدیک این صخره های مرجانی را مشاهده نمایند. این سدهای مرجانی در شمار یکی از جاذبه های شگفت انگیز جهان هستند تصاویری که از این صخره های مرجانی می بینید بسیار حیرت انگیز و مجذوب کننده است و دارای چشم اندازهای بسیار ویژه ای برای علاقه مندان است محبوبیت این صخره های مرجانی به قدری است که به عنوان یکی از جاذبه های مهم جهان شناخته می شود. جالب است بدانید عظمت این صخره ها به میزانی است که فضانوردانی که در فضا هستند نیز می توانند از جاذبه های آن تماشا کنید شاید به همین دلیل است که یخیل از گرشگران این صخره های مرجانی و سد بزرگ ریف را به عنوان زیباترین جاذبه های کره جنوبی می شناسند از سویی قدمت این منطقه ها به هزاران سال پیش باز می شود موجودات آبزی و گونه های جانوری که در این منطقه یافت می شوند از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

تور ارزان استرالیا: سد بزرگ ریف و آشنایی با این جاذبه تماشایی در استرالیا

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

آشنایی با سد بزرگ ریف:

این سد یکی از جاذبه های بکر در کشور استرالیا است که در شهر زیبا و توریستی کوئیزلند واقع شده است و دارای چشم اندازهای بسیار ویژه ای است این سد یکی از بزرگ ترین سدهای دنیا است که تشکیل شده از صخره های مرجانی مختلف است این صخره های مرجانی با دیوارهای بزرگی که دارند از جذابیت های بسیار زیادی برای گردشگران برخوردار هستند و دارای گونه های مختلفی از آبزیان می باشند. جالب است بدانید که این صخره های مرجانی به عنوان نماد کشور استرالیا نیز شناخته می شوند و یکی از مکان های توریستی پر جاذبه هستند که باید از آن ها تماشا کنید. این سد یکی از مکان های تماشای استرالیا برای گردشگران و علاقه مندان است که باید از جاذبه های آن تماشا کنید.

درباره این دیوارهای مرجانی چه می دانید؟

یکی از اطلاعات مهمی که می توانید درباره این دیوارهای مرجانی کسب کنید این است که این دیوارها تشکیل شده از تعداد زیادی صخره های مرجانی هستند که در دل اقیانوس های این منطقه واقع شده اند تقریبا این دیوارهای مرجانی از 2500 صخره ساخته شده اند 900 جزیره ای که در این منطقه واقع شده اند از اهمیت زیادی برخوردار هستند و می تواند بخش های مهمی از آب های این منطقه ها را تشکیل دهند.

این مجموعه از مهم ترین عناصر دیوارهای مرجانی هستند که موجب شکل گیری آن ها شده اند در نهایت باید اشاره نمود که این مرجان ها برای آبزیان این منطقه به چه اندازه دارای اهمیت می باشند. این مرجان ها پناهگاهی برای موجودات آبزی هستند که به عنوان یکی از مهم ترین منابع تغذیه ای برای این آبزیان محسوب می شوند. این جزیره یکی از زیباترین جزایر کشور استرالیا می باشد که سالانه بیش از یک میلیون بازدیدنماینده را از سراسر دنیا به سمت خود می کشد.

از مرجان ها چه می دانید؟

مرجان ها موجوداتی بی حرکت هستند که برای زندگی به جلبک ها احتیاج دارند این مرجان ها در زیست بوم آبزیان نقش مهمی دارند. اگر می خواهید در طول سفر خود به سد بزرگ ریف حیرت زده شوید تماشا مرجان های دریایی در این مکان را از دست ندهید. نور درخشانی که این مرجان ها ساطع می نمایند نه تنها برای زیست بوم ارزشمند است بلکه یک ویژگی توریستی محسوب می شود.

تاریخچه دیوارهای مرجانی:

شکل گیری سد بزرگ ریف چگونه بوده است؟ این دیوار های مرجانی دیوار های مستحکمی هستند که در عصر یخبندان ساخته شده اند، درست زمانی که سطح آب های دریای استرالیا کم کم بالا آمده اند. با آب شدن یخچال های طبیعی رفته رفته سواحل به زیر آب رفته اند و در نتیجه باعث شکل گیری جزایر شده اند. در این صورت زمینه مناسبی برای رشد مرجان ها ایجاد شده است. این سد بی نظیر یکی از مهم ترین مکان های تماشای در کشور استرالیا می باشد که برای مردم این کشور به عنوان یک نماد بزرگ شناخته می شود. اگر قصد سفر به این کشور را دارید پیشنهاد می کنیم از این منطقه تماشای بازدید نمایید.

این دیوارهای مرجانی به تدریج و در طی سالیان دراز ایجاد شده اند زمان هایی که این منطقه آغاز به گرم شدن کرد و به مرور زمان حجم آب های آن کاهش یافت شاهد رشد مرجان ها در این منطقه ها و سواحل بوده ایم با کاهش حجم این آب ها مرجان ها به سمت بالا آمده اند و تنها بخشی از آن ها در زیر آب ها پنهان مانده اند این مرجان ها که سر از آب بیرون آورده اند به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار گرفته اند زیاد بودن این سنگ های مرجانی موجب شده است تا هیچ وقت این سنگ ها با یکدیگر ادغام نشوند به همین علت است که شما مجموعه ای از سنگ های مجرانی جدا از یکدیگر را در این منطقه مشاهده می کنید.

قدمت این سنگ ها چقدر است؟ این سنگ های دارای قدمت بسیاری زیادی هستند و طی آنالیز های تاریخی و تحقیقات بلاستانی شناسی بر روی این منطقه ها نشان داده شده است که قدمت این سنگ های مرجانی به 600 سال پیش باز می شود.

منبع: دیجیاتور
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 540

به "تور ارزان استرالیا: سد بزرگ ریف و آشنایی با این جاذبه تماشایی در استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان استرالیا: سد بزرگ ریف و آشنایی با این جاذبه تماشایی در استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید