قیمت ها در بازار خودرو چقدر تغییر کرد؟ ، قیمت خودرو امروز اول آبان

به گزارش زعفران، به گزارش خبرنگاران، در بازار روز شنبه اول آبان خودروهای داخلی با ثبت قیمت همراه هستند و افزایش یا کاهش قیمتی را ثبت نکردندو تعداد زیادی از خودروها در شروع بازار آبان ثبات قیمت داشتند و افزایش یا کاهش قیمتی را ثبت نکردند.

قیمت ها در بازار خودرو چقدر تغییر کرد؟ ، قیمت خودرو امروز اول آبان

قیمت پراید 111 و 132 هرکدام یک میلیون تومان کاهش یافت و به ترتیب با نرخ 153 و 133 میلیون تومان ثبت شدند. از گروه خودروهای گروه پراید پراید 151 در مدل های مختلف افزایش قیمت داشت.

قیمت پژو 206 تیپ دو مدل 1400 دیروز به 245 میلیون تومان کاهش یافت. 206 صندوقدار در هر دو مدل 99 و 1400 کاهش قیمت داشت و مدل 1400 آن به قیمت 307 میلیون تومان رسید.

خودرو مقرون به صرفه می گردد؟

چراغ سبز دولت به واردات خودرو، تعداد فروشندگان خودرو را زیاد کرد. این در حالی است که فروشندگان حتی حاضر نیستند خودروهای خود را مقرون به صرفه بفروشند. در این شرایط آیا قیمت خودرو در هفته اول آبان مقرون به صرفه می گردد؟

چندی پیش وزیر صمت با واردات خودرو موافقت کرد. هر چند این گفته یکی از نمایندگان مجلس است و هنوز سیدالرضا فاطمی امین، نسبت به واردات خودرو موضع رسمی خود را اعلام نکرده است.

در این بین، بعضی از فروشندگان می گویند دولت درباره واردات خودروهای خارجی وقت خریده تا ببیند آیا مذاکرات به انتها روشنی می رسد یا خیر؟ چنانچه مذاکرات به انتها برسد، وعده دولت عملی شده و واردات خودرو آزاد می گردد. اما اگر مذاکرات به انتها نرسد چه؟ در این شرایط چه اتفاقی برای بازار خودرو رخ می دهد؟

فعالان بازار می گویند در صورت عدم توافق، قیمت دلار دوباره فرایند افزایشی پیدا می کند که این مساله باعث گرانی خودروهای ایرانی و خارجی می گردد.

حالا آیا آزادسازی واردات خودرو بر بازار پرنوسان ایران تاثیری دارد؟ رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو مشهد در پاسخ به این پرسش گفت: با چراغ سبزی که دولت برای واردات خودروهای خارجی نشان داد رکود در بازار خودرو بیشتر شد. تعداد فروشندگان خودرو زیاد است اما فعلا خریداران دست نگه داشتند.

حمیدرضا حیدری در مصاحبه با خبرنگاران اضافه نمود: بدون شک با آزادسازی واردات، خودرو مقرون به صرفه می گردد. کاهش چشمگیر قیمت خودرو به سیاست های دولت بستگی دارد که هنوز درباره آن صحبتی نشده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 291

به "قیمت ها در بازار خودرو چقدر تغییر کرد؟ ، قیمت خودرو امروز اول آبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ها در بازار خودرو چقدر تغییر کرد؟ ، قیمت خودرو امروز اول آبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید