بازسازی شیشه های تاریخی شکسته بیروت

به گزارش زعفران، موزه بریتانیا چند اثر تاریخی را که بر اثر انفجار سال گذشته در لبنان آسیب دیده اند بازسازی می نماید.

بازسازی شیشه های تاریخی شکسته بیروت

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

ایسنا: خبرگزاری فرانسه، موزه بریتانیا هشت اثر تاریخی شیشه ای را که بر اثر انفجار سال گذشته بندر بیروت صدمه دیدند بازسازی خواهد نمود.

این هشت ظرف شیشه ای پس از آن که انفجار مهیبی بیروت را در چهارم اوت 2020 لرزاند تکه تکه شدند.

متخصصان صدها تکه شیشه را با حمایت اقتصادی بنیاد هنرهای زیبای اروپا (TEFAF) در لابراتوارهای این موزه که در لندن واقع شده اند به یکدیگر متصل خواهند کرد.

رئیس بنیاد هنرهای زیبای اروپا در این خصوص بیان نمود: این آثار از نظر تاریخی، هنری و فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردارند. بازگشت آن ها به شرایط سابق نماد قدرتمندی از بهبود پیدا کردن پس از حادثه ای مهیب است.

این آثار در بخشی از موزه باستان شناسی دانشگاه آمریکایی بیروت در کنار مجموعه ای شامل 74 ظرف شیشه ای که به دوره های مختلف تاریخ تعلق دارند نگهداری می شدند. بر اثر انفجار این آثار به صدها تکه تبدیل شدند و تکه های آن ها با تکه شیشه های پنجره ها مخلوط شد. در این میان فقط 15 ظرف قابل بازسازی بودند و فقط امکان ارسال هشت مورد از این ظروف به لندن وجود داشت.

این ظروف که به قرن نخست پیش از میلاد تعلق دارند گواهی از فرایند تکاملی ساخت شیشه در لبنان به تعداد می فرایند. در این بین گمان می رود دو ظرف از سوریه و مصر به لبنان منتقل شده باشند.

این آثار پس از بازسازی و پیش از بازگشت به لبنان به طور موقت در موزه بریتانیا نمایش داده می شوند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 170

به "بازسازی شیشه های تاریخی شکسته بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی شیشه های تاریخی شکسته بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید