بازسازی صدها تابوت در مصر

به گزارش زعفران، در راستای یک پروژه بازسازی بزرگ، بازسازی بیش از 600 تابوت به وسیله تیم کارشناسان موزه مصر به خاتمه رسید. 626 تابوت متعلق به دوره های مختلف تاریخ مصر باستان مدت طولانی در انبار این موزه نگهداری می شدند.

بازسازی صدها تابوت در مصر

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

اهداف این پروژه تهیه فهرستی کامل از این تابوت ها، تحقیقات جامع، عکس برداری و در نهایت بازسازی هرگونه آسیبی را که در جریان کشف این آثار و یا در طول نگهداری آن ها در انبار ایجاد شده است شامل می شوند.

مسوولان موزه مصر قصد دارند بعضی از این تابوت ها را در هفته های آینده به نمایش بگذارند. در این صورت تعدادی از این تابوت ها برای نخستین بار در معرض عموم به نمایش گذاشته می شوند.

بعضی از این آثار به موزه های تازه شهرهایی همانند غردقه و شرم الشیخ منتقل شده اند.

این تابوت ها در محوطه های باستان شناسی مهم گوناگون مصر کشف شده اند که از میان آن ها به گورستان اقصر و استان منیا در جنوب مصر می توان اشاره نمود.

مهم ترین این تابوت ها در سال 1891 در مخزن دیر البحری، عظیم ترین آرامگاه دست نخورده کشف شده در مصر پیدا شدند. در آن مخزن 256 تابوت کشف شد که گمان می رود به کاهنان آمون و به دودمان بیست و یکم مصر باستان تعلق داشته باشند.

قدیمی ترین تابوت های موزه به دودمان سوم مصر باستان یعنی حوالی سال های شروعین پادشاهی کهن بازمی شود. چنین تابوت هایی اغلب از چوب ساخته می شدند و تزئینات ساده و ابتدایی داشتند.

برای تابوت های تازهتر طراحی های پیچیده تر، رنگ آمیزی و تزئینات دقیق تری مورد استفاده قرار می گرفت.

تابوت های متعلق به پادشاهی نوین (1570 تا 1059 پیش از میلاد) همانند عروسک های روسی ساخته می شدند به طوری که یک تابوت در تابوت دوم و سپس هر دو تابوت در تابوت سوم قرار داده می شدند. استفاده از طلا و سنگ های قیمتی در پادشاهی نوین رواج پیدا کرد.

در دوران پادشاهی میانه نخستین بار تابوت ها به شکل انسان ساخته شدند و بقایای انسان در درون جعبه ای مستطیل شکل با طراحی ساده قرار داده می شد.

نشنال نوشت، پروژه بازسازی تابوت ها از یک سال پیش شروع شده بود و در اوایل جولای به خاتمه رسید.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 178

به "بازسازی صدها تابوت در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی صدها تابوت در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید