چگونه شریک زندگی شما می تواند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد؟

به گزارش زعفران، محققان می گویند: ارتباط حال زوج ها می تواند به این علت باشد که مردم تمایل دارند با کسانی که صفات و منافع مشابه آنها دارد ازدواج نمایند. زوج ها می توانند تأثیرات منفی هم بر یکدیگر داشته باشند. آنها عادات غذایی، بهداشتی و ورزشی مشابه هم دارند. بنابراین منطقی است که اگر شوهر عادات غذایی نادرست داشته باشد به مرور زمان زن هم به بیماری های ناشی از عادات نادرست غذایی دچار گردد.

چگونه شریک زندگی شما می تواند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد؟

زوج ها و سبک زندگی یکسان

این مطالعه به رهبری محققان دانشگاه بریگهام بر بیمارستان زنان در بوستون که بیش از 5000 زوج را شامل می شد انجام گرفته است. زوج هایی که ورزش نمی کردند و عادات غذایی نادرست داشتند به مسائل قلبی و عروقی دچار شدند. محققان می گویند: نتایج مطالعه نشان می دهد که ما باید در چگونگی نگاه سیستم پزشکی و درمان بازنگری کنیم. دکتر سامیا مورا، پزشک یار بریگهام گفت: چیزی که به ما انگیزه برای انجام این مطالعه را داد این بود که می دانیم سیستم بهداشتی آمریکا بر پایه تک به تک افراد شکل می گیرد؛ اما ما اطلاعات بسیار کمی در این باره داریم.

جزئیات مطالعه

محققان 5364 زوج را مورد مطالعه قرار دادند که در غربالگری سالانه خود سلامت هستند. محققان تعیین کردند که آیا هر فرد از ارزش گذاری های انجمن قلب آمریکا برای ارزیابی سلامت خود استفاده می نمایند یا خیر. ارزش ها عبارتند از: شرایط سیگار کشیدن، شاخص توده بدن، فعالیت بدنی، رژیم غذایی سالم، کلسترول کل، فشار خون و قند خون روزه است. تیم تحقیقاتی بعلاوه به هر شرکت نماینده نمره کلی سلامت قلب و عروق دادند. داده ها از پرسشنامه ها، معاینات و آزمون های آزمایشگاهی جمع آوری شده است. جالب است بدانید محققان از هر پنچ زوج اگر تنها زن یا مرد چهار زوج را معایینه می کردند می توانستند دریابند همسر آنها در چه شرایطی است.

در این باره بخوانید:

چطور بر احساس ناامیدی غلبه کنیم؟ 6 موردی که باید انجام دهید

بیماری پوستی روزاسه در فصل های سرد؛ از علائم تا درمان خانگی

چگونه زوج ها بر یکدیگر تاثیر می گذارد

اثراتی که زوج ها بر یکدیگر می گذارند با احساس رضایت از زندگی مشترک و راحتی زن و شوهر با یکدیگر ارتباط مستقیم دارد. اثرات منفی روانی به مرور زمان بر جسم هر دو اثرات تقریبا یکسانی می گذارد. او گفت چیزهایی مانند پیشینه مالی اجتماعی، رژیم غذایی و انتخاب شیوه زندگی می تواند بخشی از آنچه یک زن و شوهر را به هم متصل می نماید باشد. چون زوج ها بیشتر وقت خود را با هم می گذرانند مانند وعده های غذایی، تلویزیون دیدن کردن و صحبت کردن از فاصله نزدیک می تواند آنها را در زنجیره کرونا به هم وصل کند و هر دو را درگیر کند. در واقع محققان دریافتند که برای سلامت جامعه نباید روی اقشار مختلف و خانواده تمرکز نمایند؛ بلکه باید بر هر فرد تمرکز نمایند.

منبع: هلث لاین

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 207

به "چگونه شریک زندگی شما می تواند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه شریک زندگی شما می تواند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید