کدام کشور واکسن برکت وارد کرد؟

به گزارش زعفران، به گزارش خبرنگاران، دکتر محمدحسین نیکنام اظهار کرد: در تفاهمنامه ای بر اساس درخواست کشور جمهوری نیکاراگوئه، مجموعه دارویی برکت، واکسن کووایران برکت را صادر می نماید. اولین محموله با حجم 200 هزار دُز به این کشور اهدا می گردد.

کدام کشور واکسن برکت وارد کرد؟

وی اضافه کرد: جمهوری نیکاراگوئه یکی از پنج کشور متقاضی واکسن کووایران برکت است. کرونا اگرچه صحنه های تلخ، ناگواری و دردناکی را برای بشریت داشت اما جلوه های خوبی از همکاری و همدلی را برای مقابله با این پاندمی فراهم کرد.

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت یادآور شد: امضای تفاهمنامه اهدا و صادرات دارو و نیز واکسن کووایران برکت به نیکاراگوئه، جلوه ای از همکاری دو کشور برای ارتقای نظام سلامت دو کشور است. بر اساس تفاهم نامه های پیشین بین دو کشور، همکاری هایی در حوزه آموزش پزشکی، دارو، تجهیزات پزشکی و تحقیقات توافق شده است و همکاری نو در حوزه واکسن کرونا، یکی از همکاری های جدی و سطح بالا بین دو کشور است.

به گزارش وبدا نیکنام گفت: نیکاراگوئه اولین کشوری است که واکسن کووایران برکت به آن وارد می گردد و این نشان دهنده ارتباطات عمیق بین دو کشور است. وزارت بهداشت، توان خود را برای تکمیل موفقیت های فراوری کنندگان ایرانی واکسن کرونا به کار خواهد گرفت و در یاری به همه فراوری کنندگان از هیچ کوشش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 491

به "کدام کشور واکسن برکت وارد کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشور واکسن برکت وارد کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید