70 درصد مدارس استثنایی با مشارکت خیرین ساخته شده است

به گزارش زعفران، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در ملاقات با رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز که به مناسبت روز ملی تکریم خیرین برگزار گردید، از ساخته شدن 70 درصد مدارس استثنایی با مشارکت خیرین مدرسه ساز اطلاع داد.

70 درصد مدارس استثنایی با مشارکت خیرین ساخته شده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حمید طریفی حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش به مناسبت روز ملی تکریم خیرین در مجمع خیرین مدرسه ساز کشور حضور یافت و از زحمات خیرین در حوزه آموزش و پرورش استثنایی تشکر و قدردانی کرد.

وی در این مراسم با تبریک روز ملی تکریم خیرین گفت: انقلاب اسلامی بر اساس نهضت های مردمی شکل گرفت و پس از آن مشارکت مردمی در زمینه های مختلف مانند فعالیت های خیرین ادامه پیدا کرد و اکنون شاهد حضور خیرین در آموزش و پرورش هستیم.

طریفی حسینی با بیان اینکه رویکرد آموزش و پرورش استثنایی، مردمی سازی امور است، گفت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی در حال تدوین یک الگوی مدیریت مشارکتی در مدرسه است تا خیرین فقط در ساخت مدارس مشارکت نداشته باشند بلکه در اداره امور مدرسه نیز با مدارس همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه یکی از رویکرد های این سازمان توسعه مهارت آموزی دانش آموزان است، گفت: خیرین می توانند با ساخت مدارس کاردانش خاص و تجهیز کردن آن ها به مهارت آموزی دانش آموزان استثنایی یاری نمایند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: ساخت مدارس به وسیله خیرین یک اثر تربیتی برای دانش آموزان دارد و وظیفه ما در این زمینه تبیین فعالیت نیک خیرین است تا عمل خیرین را برای دانش آموزان الگو قرار دهیم و تا به امروز بیش از 70 درصد مدارس استثنایی با مشارکت خیرین ساخته شده است.

ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در این ملاقات گفت: جامعه خیرین مدرسه ساز کشور آماده همکاری با سازمان آموزش و پرورش استثنایی در زمینه ساخت و تجهیز مدارس استثنایی است و هم چنین می توان از ظرفیت خیرین خارج از کشور برای ارائه خدمات به دانش آموزان استثنایی بهره برد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 486

به "70 درصد مدارس استثنایی با مشارکت خیرین ساخته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد مدارس استثنایی با مشارکت خیرین ساخته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید