نان شرکت های عسلویه هم از استان های همجوار می آید!

به گزارش زعفران، خبرنگاران/بوشهر مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: امروز بسیاری از خدمات جزیی در عسلویه از جمله تامین نان مصرفی شرکت ها از استان های هجوار تامین می گردد.

نان شرکت های عسلویه هم از استان های همجوار می آید!

مصدق کشاورزی روز در اختتامیه هفته کارآفرینی در جمع کارآفرینان استان بوشهر اظهار کرد: امروز پس از 18 سال در عسلویه برای یک مجموعه 90 تا 120 هزار نفری جمعیت کارگری انجمن صنفی و کارگری که در نوع خود بی نظیر است در دل مجموعه نفت ایجاد شده تا به این وسیله کارگر بتواند از حقوق خود دفاع کند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: کانون های کارآفرینی به عنوان یک جای امن برای کارآفرینان است که باید با عملکرد درست از تسهیلات موجود برای رونق کار استفاده گردد.

کشاورزی یادآور شد: هرچند ویروس کرونا باعث تعطیلی و ضرر و زیان بسیاری از مشاغل و کسب و کارها شد اما در کنار آن فرصت های نو دیگری از جمله تجارت الکترونیک فراهم شد که استان بوشهر در این بخش پیشرو است.

به گفته مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نرخ بیکاری تابستان در استان بوشهر درحالی 10 درصد اعلام می گردد که در استان مشاغلی وجود دارد که بازگشت سرمایه آن در مدت زمان بسیار کم انجام می گردد و برای رسیدن به این نقطه تغییر الگوهای رفتاری در کسب و کارها لازم است.

کشاورزی افزود: امروز بسیاری از خدمات جزیی در عسلویه از جمله تامین نان مصرفی شرکت ها از استان های هجوار تامین می گردد.

وی مطرح نمود: براساس آنالیز های به عمل آمده تنها 43 درصد منابع و مصارف داخلی بانک های این استان در قالب تسهیلات پرداخت شده و بوشهر آخرین استان کشور دراین بخش به شمار می رود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: این مقدار پرداخت تسهیلات در این استان ناچیز است درحالی که در بعضی استان ها تسهیلات پرداختی از محل منابع و مصارف داخلی بانک ها به 115 درصد می رسد.

کشاورزی بیان نمود: استان بوشهر بالاترین منابع کشور را در بانک ها تامین نموده اما از نظر مصارف به عنوان آخرین استان کشور معرفی شده است.

وی مطرح نمود: بعضی از بانک های استان بوشهر فقط برای خود ارزش اضافه نموده دارند و در برترین منطقه ها استان بوشهر زمین و ساختمان تملک نموده و منابع خود را در سایر استان ها هزینه می نمایند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر یادآور شد: اگر قرار است کارآفرینی و اشتغالی صورت گیرد همه باید پای کار باشند.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ کشاورزی، با بیان اینکه در دوران کرونا کارآفرینی اجتماعی فعال شد اظهار کرد: در استانی مانند بوشهر با وجود ریشه های قومی و قبیله ای نرخ بی تفاوتی اجتماعی در این استان بالا بود اما کرونا با وجود آسیب های جدی به پیکره اقتصاد توانست سبک زندگی را تغییر دهد و بسیاری از افراد با انجام کارهای خلاقانه اجازه ندادند کسب و کار آنها زمین گیر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 341

به "نان شرکت های عسلویه هم از استان های همجوار می آید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نان شرکت های عسلویه هم از استان های همجوار می آید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید