بازداشت وزیر دارایی قطر به اتهام فساد اقتصادی

به گزارش زعفران، دادستان کل قطر با صدور بیانیه ای از بازداشت علی شریف العمادی، وزیر دارایی این کشور به اتهام ایراد خسارت به اموال عمومی و سوء استفاده از قدرت اطلاع داد.

بازداشت وزیر دارایی قطر به اتهام فساد اقتصادی

خبرگزاری رسمی قطر (قنا) پنجشنبه به نقل از بیانیه دادستانی کل قطر از بازداشت علی شریف العمادی ، وزیر دارایی این کشور اطلاع داد.

دفتر علی بن فطیس المری، دادستان کل قطر با انتشار بیانیه ای گفت که پس از اطلاع از اسناد و گزارش ها دستور بازداشت وزیر دارایی صادر شده است. در گزارش دفتر دادستانی همچنین قید شده که دادستان دستور داده تا تحقیقات گسترده ای در رابطه با جرایم مطرح شده در اسناد دریافتی شروع گردد.

به گزارش دویچه وله دادستان قطر اتهام وزیر دارایی این کشور را حیف و میل اموال دولتی و سوء استفاده از قدرت و جرائم مربوط به بخش عمومی گفت. دادستانی قطر جزئیات بیشتری از این اتهامات را منتشر نکرده است.

پس از بازداشت العمادی، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر وزیر دارایی را از سمت خود برکنار کرد و علی بن احمد الکواری، وزیر تجارت و صنعت را به عهده دار شدن مسئولیت های وزیر دارایی در کنار وطایف خود مکلف کرد.

العمادی از سال 2013 میلادی به عنوان وزیر دارایی فعالیت می نماید و عضو هیات مدیره صندوق ثروت ملی قطر به ارزش 300 میلیارد دلار بوده است. او همچنین رئیس هیئت مدیره شرکت خطوط هوایی قطر (قطر ایرویز)، رئیس بانک ملی، نایب رئیس هیئت مدیره شورای ملی گردشگری و عضو شورای عالی امور اقتصادی و سرمایه گذاری نیز هست.

بازداشت یک مقام عالی رتبه به اتهام فساد اقتصادی در کشورهای حاشیه خلیج فارس به ندرت اتفاق می افتد.

قطر در لیست سازمان شفافیت بین المللی به لحاظ فساد اقتصادی دارای 63 امتیاز از 100 امتیاز است و بالاتر از کشورهای همجوار قرار گرفته است. در این لیست امتیاز صفر نشانه فساد اقتصادی بالاست و امتیاز 100 عدم وجود فساد اقتصادی را نشان می دهد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: gsaffron.ir شناسه مطلب: 75

به "بازداشت وزیر دارایی قطر به اتهام فساد اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت وزیر دارایی قطر به اتهام فساد اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید